Jaapan: Fukushima tuumajaam on kontrolli alla saadud

Katri Soe-Surén 16. detsember 2011, 12:47

Jaapani valitsus teatas, et avarii läbiteinud Fukushima tuumajaam on nüüd lõpuks kontrolli alla saadud. Valitsuse kinnitusel on läinud korda jahutada reaktorid alla 100 kraadi. Keskkonnaekspertide sõnul Jaapani valitsus valetab.

Üheksa kuud pärast loodus- ja tuumakatastroofi kuulutas Jaapani valitsus Fukushima Daiichi tuumajaama turvaliseks, vahendas Financial Times Deutschland. Eesmärk saada tugevalt kahjustatud reaktorid kontrolli alla on saavutatud.

Valitsuse ja tuumajaama haldaja Tepco definitsiooni järgi on reaktorid maha jahutatud, kui temperatuur mahutite põhjas on alla 100 kraadi. Keskkonnakaitsjad ütlevad aga, et tegemist on rahva eksitamisega.

Ekspertide sõnul on sulanud tuumavarraste temperatuur endiselt 3000 kraadi ning turvalisest seisust on reaktorid veel kaugel. Lisaks on raske reaktorite jahutamiseks kasutatud radioaktiivsest veest vabaneda.

Katastroof Fukushima tuumajaamas leidis aset 11. märtsil, kui 9 magnituudine maavärin vallandas tsunami, mis kahjustas tuumajaama jahutussüsteemi sedavõrd tugevalt, et tuumavardad sulasid kolmes reaktoris täielikult. 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. December 2011, 12:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing