Äge võitlus lõppes koostööga

19. detsember 2011, 00:00

Sõidukite jälgimissüsteemide pakkujad, kes veel paar kuud tagasi pildusid ajakirjanduses teineteise suunas süüdistusi, on sõjakirve maha matnud – OÜ GSMvalve ostis ära OÜ Navirec turuosa Eestis ühes kaubamärgiga.

“Eesti turg on nii väike, et pole mõtet kakelda. Hoopis mõistlikum on ühendada oma jõud, et pakkuda kliendile paremat teenust,” rõhutas GSMvalve ainuomanik ja juhataja Hans Alter. “Ma kutsun Eesti ettevõtjaid üles rohkem koostööd tegema. Näiteks ehitusturul.”

Alles kaks kuud tagasi, 4. oktoobril, kirjutas Äripäev, miks Navirec oli GSMvalve peale kaevanud tarbijakaitseametisse. Navcireci meelest oli konkurendi reklaam ajalehes kahjustanud nende mainet ning eksitanud tarbijat. GSMvalve juht aga osundas omakorda Navireci 32 000 euro suurusele maksuvõlale ning heitis neile ette eksootilistele turgudele kippumist ja kodumaiste klientide unarusse jätmist. Samas artiklis kinnitas Hans Alter, et nende prioriteet on koduturg ja et ta on jätkuvalt valmis ostma Navireci turuosa Eestis.

Navirec sai võlad makstud. “Nad võtsid minuga ise ühendust,” rääkis Alter nüüd ning lisas, et kuna läbirääkimistel jõuti kõiki rahuldava tulemuse ja hinnani, löödi käed. “Nad said ära tasuda kõik võlad ja laenud ning neil jäi piisavalt raha üle selleks, et arendada edasi oma toodet eksporditurgudel,” ütles ta.

GSMvalve ja Navirec sõlmisid ostu-müügilepingu 1. detsembril. Eesti turul jääb tegutsema GSMvalve, ent ka Navireci kaubamärk ei kao koduturult kuhugi. GSMvalve võttis üle kaheksa Navireci töötajat.

Navireci asutajad jätkavad tarkvara arendamist ja tegutsemist eksporditurgudel ning muudavad lähima kuu jooksul senise ärinime OÜks Navirec Software. “Ma arvan, et kõik osalised on tehinguga väga rahul,” jäi Navireci juhatuse liige Reigo Rusing napisõnaliseks. “Senine verine konkureerimine on saanud koostööks.”

Hans Alteri andmeil muutus GSMvalve pärast konkurendi ülesostmist Eestis suurimaks sõidukite jälgimissüsteemi pakkujaks, kelle lahenduses on üle 10 000 sõiduki. “Kui arvestada, et Eestis on firmade nimel üle 350 000 sõiduki, siis meie teenindada on väike turuosa,” ütles Alter ja lisas, et seepärast ei pea nad ühinemiseks konkurentsiametilt luba küsima. “Küll aga on meil plaan tulevikus veel teisigi pisemaid ettevõtteid endaga liita.”

Koostöös sünnib uus lahendus. Alteri kinnitusel tulevad nad järgmise aasta kevadel välja tarkvara uue lahendusega, milles on kasutatud mõlema firma parimaid väljatöötlusi. “Meie tugev külg on näiteks erilahendused väikese ja keskmise suurusega autodele, Navirecil on aga väga hea kütuseandmete pool,” lausus Alter. “Kevadel pakume klientidele uut lahendust, mis arvestab nii suuri rekkasid kui ka väikseid ja keskmise suurusega masinaid ning erilahendusi, mis Eesti turu jaoks tehtud.”

 

Mis on mis

 • OÜ GSMvalve

Asutatud 31.05.2005
Ainuosanik Hans Alter
käive 2009. a 20,7 mln kr, 2010. a 22,3 mln kr
kasum 2009. a 4,1 mln kr, 2010. a 5,1 mln kr

 • OÜ Navirec

Asutatud 16.10.2006
Osanikeks kümmekond Eesti eraisikut
käive 2009. a 9,5 mln kr, 2010. a 9,2 mln kr
kasum 2009. a 0,02 mln kr, 2010. a 0,05 mln kr

 

Kommentaar

 • Ehk tuleb mõni klient nüüd meile üle

Jaanus Truu, OÜ Oskando juhatuse esimees
Telemaatikaturg on ülemaailmselt, samuti Euroopas ja Eestis, konsolideerumas. Meiegi liitusime umbes aasta tagasi OÜga Track24. Ikka selleks, et olla Eesti ja Läti turul tugevam.
Kui nüüdse tehinguga sai Navirec maksu- ja muudest võlgadest priiks, siis on see igati õige tegu. Ma arvan, et ühinemistehinguga on kõik rahul. Meie oleme ka rahul – üks konkurent vähem ja loodetavasti toob algav liitumisprotsess nii mõnegi rahulolematu kliendi meile.
GSMvalve on nüüd selgelt Eesti turu liider ja konkurents muutub tugevamaks. Samas on meil alati olnud kindel strateegia, et meie ei pea olema Eesti turul number üks. Oleme oma töö suunanud rohkem välisturgudele, tegutseme kümnes välisriigis ning peamist kasvu ootame seal. Aga oma uute toodete ja teenuste testilavaks peame Eesti turgu. Olime esimesed Eestis, kes suutsid kuvada auto ajust tuleva info. Peagi on meilt tulemas uusi rakendusi, et muuta klientide töökorraldus veelgi efektiivsemaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  11. December 2012, 12:23
  Otsi:

  Ava täpsem otsing