19. detsember 2011 kell 16:07

Loe, kuidas norrakad võikriisiga võitlevad

Norras on viimasel ajal oluliseks teemaks olnud võipuudus poodides ja selle tulemusena on üha enam perekondi hakanud koorest ise võid valmistama ja ettevõtlikumad seda ka läbi Interneti müüma.

Võiprobleemi teravdab jõulueelne aeg, mil kohalikud on traditsioonide järgi harjunud sööma erinevaid küpsiseid, mille küpsetamisel on või kindlasti vajalik. Mitmed pered on aga probleemi enda jaoks lahendanud ja avastanud, et ise võid valmistada pole sugugi nii keeruline. Kõigele lisaks võiks sellest saada ideaalse jõulukingi.

Ka hädasolevad restoranid on või valmistamise enda kätte võtnud. Näiteks ühe India restorani omaniku sõnul ei saaks nad ilma selleta oma äri kuidagi ajada ja seetõttu on tehtud investeering ka masinasse, mis koorest või tegemise lihtsamaks muudab.

Norra võikriis on tingitud suvistest paduvihmadest, mille tagajärjel vähenes lehmade piimatoodang. Koort ja piima on poelettidel veel saada, kuid võid peaaegu mitte. Norra valitsus alandas detsembriks ka võikilole kehtestatud imporditolli varasemalt 25 norra kroonilt 4 kroonini (€ 0,52), mis on toote osadesse poodidesse tagasi toonud, kuid kõigini see ei jõua, sest tavaliselt ostetakse väljapandud kogus kiiresti ära, kirjutab The Wall Street Journal.

Ka toidublogidesse on üha enam võiretsepte hakatud postitama ja mitmed on toodet ka Interneti vahendusel müüma hakanud.

Autor: Maarja-Liis Mitri

Hetkel kuum