20. detsember 2011 kell 21:00

Eesti Energia: reitingu alandamisel on laenudele piiratud mõju

Moody’se reitingukärbe avaldab Eesti Energia finantskuludele piiratud mõju, märkis ettevõtte finantsjuht Margus Kaasik.

“Otsene mõju Eesti Energia finantskuludele on piiratud, kuna juba  varem oli Standard & Poor’s andnud Eesti Energiale madalama reitingu, nüüd on Moody’se Baa1 ja S&P BBB+ samal tasemel. Teoreetiliselt võib ühe astme võrra erinev reiting tuua lisatoetust, aga konservatiivsed võlakirjainvestorid arvestavad rohkem madalamat reitingut,” rääkis Kaasik reitingu langetamise mõjust ettevõttele.

Tema sõnul ei mõjuta madalam hind ka projektide tasuvusaega. “Projektide tasuvusaeg ei sõltu otseselt finantseerimisest, vaid projekti investeeringust ning selle genereeritavast rahavoost.”

Kliendid võivad rahulikud olla. “Kliendi elektriarve ei ole seotud Eesti Energia laenatava raha hinnaga. Mõju olemasolevate laenude ja uue laenu hinnale on piiratud,” lisas Kaasik.

“Kasum pole ka otseselt seotud reitinguga, vaid finantskuludega, millele on antud juhtumil mõju vähene,” sõnas finantsjuht.

Moody’s langetas üleeile Eesti Energia krediidireitingu tasemelt A3 tasemele Baa1.

Reitingulangetuse põhjus on kõrgema riskiga tegevuste kasv osalise elektrituru avanemise järel. Moody’s eeldab, et Eesti Energia krediidimõõdikud langevad oluliselt 2010. aastaga võrreldes, kuna kasvab surve kasumile ja rahavoogudele, arvestades väga suure investeerimisprogrammiga.

Hetkel kuum