Elder: praegu teevad jätkusuutlikult raha vaid päevakauplejad

Romet Kreek 20. detsember 2011, 10:24

Eestigagi seotud tuntud turupsühholoog dr. Alexander Elder kirjutab värskes uudiskirjas, et turuolud on keerulised seoses väga volatiilse turuga.

„Aktsiaturg koosneb väga suurest inimmassist, kes tegutseb ühtemoodi,“ kirjutas ta. „Kui enamik õpib, et turg on muutunud, jääb enamik tolmu kätte."

2010. aasta augustist 2011. aasta maini õpetas turg meid trendi järgima.

„Pidid vaid ostma aktsiaid ja kui turg läks alla, pidid hoidma aktsiaid, kuna turg hakkas jälle rallima,“ teatas ta. „Muidugi kui enamik hakkas trendi järgima, muutus turg. See muutus väga volatiilseks. Tugevad samas suunas liikumised ei järgnenud eelmisele päevale, vaid hoopis muutsid suunda“

„Ainsad inimesed, kes teevad jätkusuutlikult raha neil päevil on päevakauplejad,“ kirjutas Elder. „Olen isegi sellega viimased paar kuud tegelenud, olles aastaid olnud päevakauplemise vastu. Tuletan teile meelde, kui pulliturg tuleb, siis teenitakse taas raha trendi järgides."

Ta soovitab mitte unustada oma trendijärgimise oskuseid. Kui see enam ei tööta, on kasulik need oskused panna riiulisse paremaid päevi ootama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. December 2011, 10:25

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing