Rainer Saad • 20. detsember 2011 kell 18:01

Wall Street rallib 3 protsenti

USA börsid on tänase kauplemispäevaga tõusnud keskmiselt 3 protsenti kui rahunenud Euroopa võlakirjaturg ning positiivsed majandusuudised panid börsid rallima.

Dow Jones: 12083    +317    +2,69%Nasdaq: 2598    +75    +2,98%S&P 500: 1239    +33    +2,75%

Positiivseid uudiseid tuli täna USA eluasemeturult kui uute elamute ehituslubade arv tõusis 1 ja poole aasta kõrgeimale tasemele novembris. Uudis näitab, et USA majanduses on jätkuvalt näha mõõdukat kasvu, kirjutab Reuters. Ehitusfirmade aktsiad juhivad tänast rallit. Lennari aktsia on tõusnud 5,4%, Beazer on rallinud üle 11%. 

Phil Silverman, Kingsview Managementi juhtivpartner arvab, et tegemist on leevendusralliga, kuna aktsiaindeksid on surve all olnud. „See on leevendusralli. Me oleme mitmeid päevi olnud miinuses ning paljud inimesed on aktsiaid lühikeseks müünud. Kauplejad tulevad lihtsalt turult ära ning sulgevad enda lühikesed positsioonid.”

Wall Streeti aitas ka Euroopa, kus Saksamaa ettevõtlusoptimism näitas ootamatut tõusu ning Hispaania lühiajalised finantseerimiskulud kukkusid järsult.

Bank of America aktsia on tõusnud üle 5 dollari, rallides täna 3%. Investeerimispank Jeffries on rallinud üle 19%. Euroopaga mõni aeg tagasi tihedalt seotud olnud pank teatas 21 sendisest kasumist aktsia kohta, mis ületas analüütikute ootusi.

Volatiilsusindeks VIX, mida vaadatakse kui börside hirmumõõdikut on kukkunud üle 7%. Viimati oli VIX nii madal selle aasta juulis.

Hetkel kuum