Romet Kreek • 21. detsember 2011 kell 7:13

Päev börsil: LTROt oodates

Eile läksid meeleolud USA aktsiaturgude tugeva esinemise toel positiivseteks ka Euroopas. Aasia võttis teatepulga üle ning tõusis samuti.

Mis pani jänkisid rõõmustama? USAs on eluasemeturul märgata mõningast elavnemist. Kas see osutub ühekordseks efektiks või on sellel pikem mõju, on veel vara mõelda. Vaimustust tõi ka Hispaania edukas valitsuse võlakirjade oksjon. Ka olid ootused kõrged tänase LTRO ehk Euroopa keskpanga kolme aastaste piiramatus mahus repolaenude pakkumise suhtes. Hiina peaminister Wen Jiabao lubas toetada eksporti.

USA aktsiaturg tõusis eile olenevalt peamistest indeksitest 2,9-3,2 protsenti. Kas see ongi kauaoodatud hilinenud jõuluralli? Saksamaa aktsiaturg tõusis eile 3,1 protsenti, Ühendkuningriigid 1,0 protsenti, Prantsusmaa 2,7 protsenti, Hispaania 2,4 protsenti, Itaalia 2,9 protsenti ja Rootsi 2,7 protsenti.

Aasia MSCI indeks on tõusnud 2,7 protsenti. Jaapani aktsiaturg tõusis 1,5 protsenti, Hongkong 1,4 protsenti, Taiwan 4,6 protsenti, Korea 3,3 protsenti, Austraalia 2,1 protsenti ja India 1,4 protsenti. Hiina aktisaturg langes 0,8 protsenti.

Taiwani börs, mis tegi täna Aasias suurima tõusu, sai tuge eilsest asepeaminister Sean Cheni sõnadest, et rahvuslik stabiliseerimisfond saab loa osta kohalike aktsiaid, kui seda on tarvis turu toetamiseks.

Kulla hind tõusis 0,6 protsenti, 1626,90 dollarile untsist.

Hetkel kuum