Aastale särav punkt

23. detsember 2011, 00:00

Aasta lõpp pakub nii mõtiskluseks kui ka rõõmsaks peoks rohkelt muusikat. Tore traditsioon on Tallinna Kammerorkestri aastalõpukontserdid, samuti tasub kuulamist Claudio Monteverdi teos “Maarja vesper”.

Tallinna Kammerorkester on kooslus, kellele võib kindel olla, kui on soov kuulata väärtmuusikat. Seekord on orkester kutsunud koos musitseerima dirigendi ja solisti Saksamaalt. Tõsi, dirigent on eestlane Mihkel Kütson, kelle õpingud viisid Saksamaale. Solistina astub üles Sophie Witte.

Kuulata saab klassikat Euroopast. Saksa autoreid esindab Franz Schubert, Itaaliast on kavas laulud Ruggero Leoncavallolt ja Luigi Arditilt. Inglise muusikast kõlab Edward Elgari looming. Kontserdi lõpulood pakuvad aga naudingut prantsuse autorite Charles Gounod’ ja Camille Saint-Sa?nsi austajatele.

Enne aastalõpukontserte toob MTÜ Kammerkoor Voces Musicales publiku ette Claudio Monteverdi “Maarja vespri”. See on teos, tänu millele valiti Monteverdi 1613. aastal ülimalt ihaldatud Markuse kiriku kapellmeistri kohale Veneetsias, kuhu ta jäi kuni surmani 1643. aastal. “Maarja vesper” oli peamine ja tuntuim osa helilooja 1610. aastal ilmunud kirikumuusikakogumikus.

“Kas üks heliteos saab muuta muusikalugu? Monteverdi “Maarja vespri” kohta pole seda liialdus öelda: virtuoosne, efektne ja tundeline kontserditsükkel solistidele, suurele koorile ja värvikale pillikoosseisule murdis kirikumuusika konservatiivsuse ja avas tee barokiliku väljenduse küllusele,” on lausunud vanamuusikaprofessor Toomas Siitan.

 

Fookuses

  • Muusikat ooperist folgini

Tantsupidu
Terve õhtu jooksul mängib igihaljaid hitte läbi aegade ansambel Apelsin. Hea tuju eest kannab hoolt Trio Commedia ehk Anne Veesaar, Tarvo Krall ja Toomas Tross. Silmailu ja meelelist naudingut pakub varieteetrupp Celavy.
28.12 kl 20 Põlva kultuuri- ja huvikeskuses
Pilet: 10 €, kohapeal 15 €

Claudio Monteverdi – “Maarja vesper”
Monteverdi “Maarja vesper” on virtuoosne, efektne ja tundeline kontserditsükkel solistidele, suurele koorile ja värvikale pillikoosseisule. Dirigeerib Risto Joost.
28.12 kl 20 Riia Jaani kirikus
30.12 kl 19 Tallinna Jaani kirikus
Pilet: 7–12 €

Straussiga uude aastasse
Õhtu kaunite operetiviisidega Straussi, K?lm?ni, Lehari jt tuntud heliloojate operettidest. Esinevad Valentina Taluma, Mati Kõrts ja ansambel Evergreen.
29.12 kl 19 Tallinnas Estonia
talveaias
Pilet: 12 €

Aastalõpumeeleolu koos Hortus Musicusega
Kõlab peo- ja joogilaule ning lõbusat tantsumuusikat.
29.12 kl 19 Tartu Jaani kirikus
31.12 kl 14 Tallinnas väravatornis
31.12 kl 16 Tallinnas väravatornis
Pilet: 6,5–10 €

Ooper täis kirge 2
Kontserdil tulevad esitusele populaarsed aariad ja duetid ooperitest, operettidest ning muusikalidest. Esinevad Ksenia Kuchukova, Andrei Bogatsh,­ Eda Zahharova ja Ain Orav, klaveril Olga Kulikova.
29.12 kl 19 Tallinna raekojas
Pilet: 8–10 €

Pidulik aastalõpukontsert
Dirigeerib Mihkel Kütson, solistina astub üles Sophie Witte. Kõlavad Euroopa heliloojate klassikalised teosed.
30.12 kl 19 Jõhvi kontserdimajas
31.12 kl 17 Estonia kontserdisaalis
Pilet: 7,5–18 €

Hennessy ja Eesti Kontserdi Uusaastakontsert
Kontserdikava “Eksootika” esitleb muusikat maailma erinevatest paikadest. See on otsekui rännak kaugetesse maadesse. Rännakul on giidiks näitleja Andrus Vaarik. Kõlab Brahmsi, Bernsteini, Raveli, Piazzolla, Page’i (Led Zeppelin), Lully, Bardanashvili, Griegi jt muusika.
30.12 kl 19 Pärnu kontserimajas
Pilet: 11–15 €

Aastavahetuspidu Svjata Vatraga
Muusikat teeb ansambel Svjata Vatra. Plaate keerutab DJ Felix.
31.12 kl 22 Haapsalu kultuurikeskuses
Pilet: 6–20 €

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. December 2012, 14:42

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing