Fitch hoiatas jälle USA tippreitingut

Rainer Saad 22. detsember 2011, 17:43

Fitch Ratings hoiatas taas, et Ameerika Ühendriikide kasvav võlakoorem ähvardab riigi AAA tippreitingut, kuid enne 2013. aastat ei pruugi reitingukärbet tulla.

Möödunud kuul kärpis Fitch USA reitingu väljavaate stabiilsest negatiivseks, viidates Kongressi komitee suutmatusele jõuda kokkuleppele 1,2 triljoni dollari ulatuses defitsiidi vähendamist.

„Föderaalvõlg tõuseb maksureformide puudumisel, mis omakorda ohustab tervishoiu ja sotsiaalkaitse kulutusi,” ütles Fitch enda avalduses. „Kõrge ja kasvav valitsussektori võlakoormus ei ole kooskõlas Ameerika AAA-reitinguga.”

Fitchi sõnul on vaja rakendada vähemalt 3,5 triljoni dollari ulatuses täiendavaid eelarvepuudujäägi vähendamise meetmeid.

Möödunud kuu muutis Fitch USA riigireitingu väljavaate negatiivseks, öeldes, et annab Ameerikale aega 2013. aastani, et leida vettpidav plaan defitsiidi vähendamiseks.

Standard & Poor’s kärpis 5. augustil USA tippreitingu tasemele AA+, viidates valitsuse eelarvepuudujäägile ja suurenevale võlakoormale. Samuti poliitilisele ummikseisule, mis oleks USA peaaegu pankrotti viinud.

23. novembril hoiatas Moody’s Investors Service USA-d reitingukärpega, kui seadusandjad ei jõua kärbete osas kokkuleppele. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2011, 17:43
Otsi:

Ava täpsem otsing