Brasiilia seljatas Ühendkuningriigi

Rainer Saad 26. detsember 2011, 18:51

Brasiilia seljatas Ühendkuningriigi ning kerkis suuruselt kuuendaks majanduseks maailmas. Brittidele on see esimene kord, kui Lõuna-Ameerika rahvas neid jõukusega edestab. 

Vastavalt Centre for Economic and Business Researchi viimastele andmetele on Ühendkuningriik rikkuselt maailmas 7. riik, lastes endast mööda Brasiilia. Riikide esiviisikus on Ameerika Ühendriigid, Hiina, Jaapan, Saksamaa ja Prantsusmaa.

Ladina-Ameerika suurima riigi Brasiilia majanduskasvule on aidanud kaasa suured loodusvarad ning kiiresti jõukamaks saav keskklass. Ühendkuningriik on ise samal ajal sipelnud riigivõla kriisiga ning pangalaenude kokkutõmbumisega. Kuid britid saavad jätkuvalt nautida kõrgemaid elustandardeid kui enamus brasiillasi, kirjutab Dailymail.

„Brasiilia on edestanud Ühendkuningriiki tänu suurele majanduslikule potentsiaalile,” ütles Peter Slowe, endine valitsuse majanduspoliitika nõunik. „Brasiilial on palju erinevaid ressursse, sealhulgas kulda ja hõbedat, naftat ning mineraalaineid Amazonases. Seevastu Ühendkuningriigi majanduskasvu mõjutavad eurotsooni võlakriisi probleemid.”

Ka Brasiilia poliitiline olukord meelitab investoreid. Raskesti kättevõidetud demokraatia pakub investoritele kindlust, et praegune olukord jääb püsima. Brasiilia siples 20. sajandil mitmete sõjaväeliste diktatuuride all kuni 1985. aastani.

„Erinevalt Hiinast on Brasiilia demokraatia investoritele palju atraktiivsem,” ütles Dr. Slowe. „See tähendab, et on ebatõenäoline nagu toimuks riigis rahvarahutused, mis võib teatud ajal juhtuda Hiinas.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. December 2011, 09:17
Otsi:

Ava täpsem otsing