Relvamüük Ameerikas viitab rekordile

Rainer Saad 28. detsember 2011, 16:45

USA Föderaalse Juurdlusbüroo hinnangul on Ameerika relvamüük jõudnud rekordini kui detsembris osteti lisaks elektroonikale ja mänguasjadele ka suurtes kogustes relvi, kirjutab CNN.

FBI andmetel on detsembris relva ostmiseks tehtavate järelpärimiste arv ületanud novembri oma, mis on 1534414 ning eelmine rekord. National Instant Criminal Background Check System või NICS-i andmetel tehti süsteemist ainuüksi 6 päeva enne jõule pool miljonit järelpärimist. 2 päeva enne jõule tehti NICS süsteemist 102222 järelpärimist, mis on relvamüügi ajaloos suuruselt teine järelpärimiste arv. Ühe päeva rekord tehti Mustal Reedel 129166 järelpärimisega. Eelmine ühe päeva rekord oli 2008. aasta novembris 98000 järelpärimisega. 

Kui palju relvi osteti, ei oska FBI öelda, sest tavaliselt ostetakse mitu relva korraga ning järelpärimistel põrub vähe ostjaid. „Ainult 1,3% järelpärimistest lükatakse tagasi,” ütles FBI esindaja Steve Fischer.

FBI ametnikud ei paku välja ühtegi teooriat relvamüügi hüppelisest tõusust. Kuid National Rifle Association (NRA) hinnangul näitab relvamüügi kasv, et inimesed tunnevad end ohustatuna ning peavad ennast ise kaitsma.

„On kasvanud arusaam, et kui midagi halba juhtub, peavad inimesed kurjategijatega ise silmitsi seisma,” ütles NRA esindaja Andrew Arulanandam. Samuti arvas Arulanandam, et ameeriklased on saanud aru, et politsei ei jõua igale poole ning eelarve kärbete tõttu on politseiametnikud koondamisohus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. December 2011, 16:48
Otsi:

Ava täpsem otsing