USA jaemüük kasvas enne jõule 4,5%

Rainer Saad 28. detsember 2011, 20:49

USA jaemüük kasvas võrreldes möödunud aastaga 4,5% nädal enne jõule kui tarbijad kasutasid ära poekettide pikemat lahtiolekuaega ning soodustusi, kirjutab Bloomberg.

24. detsembriga lõppenud nädala jaemüük kasvas 0,9% võrreldes nädal enne seda, selgub täna New Yorgis avaldatud poekettide jaemüügiindeksist. Jaemüüjate sõnul meelitasid pikemad lahtioleku ajad ja allahindlused tarbijaid isegi jõuluõhtul poodidesse. 2 ja poole aasta madalaim töötuse määr ning langevad bensiini hinnad aitasid jaemüüjate arvates kaasa tarbijakindluse tõusule.

„Jaemüüjad, kes kampaaniaid korraldasid, nägid tarbijaid kulutamas,” ütles Marshal Cohen, NPD Groupi juhtivanalüütik. „Pühad kujunesid jaemüüjatele paremad kui nad oli oodanud. Tarbijad, kes olid tüdinenud elamast säästmisrõngas, läksid poodidesse ja ostsid.”

„Detsember algas tagasihoidlikult, aga mida lähemale jõulud tulid, seda rohkem hakati tarbima,” ütles Madison Riley, Kurt Salmoni konsultatsioonifirma jaemüügi strateeg.

USA Üleriiklik Jaemüügi Föderatsioon prognoosib jaemüügile pühadeks 3,8%-list tõusu. Möödunud aastal tõusis jaemüük 5,2%. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. December 2011, 23:27
Otsi:

Ava täpsem otsing