Alyona Stadnik • 30. detsember 2011 kell 10:17

VIDEO: kas ministrid tunnevad riigikogulasi?

Uurisime eksperimendi korras ministritelt, kuidas nad tunnevad riigikogu liikmeid. Kolmest ministrist üks tundis kõik ära. Vabanduseks toodi ajapuudus.

Pärast valitsuse pressikonverentsi küsitles Äripäev keskkonnaminister Keit Pentust, sotsiaalminister Hanno Pevkurit ning kaitseminister Mart Laari riigikogu liikmete kohta. Nendest ainult Pevkur tundis ära kõik pildil näidatud kaheksa riigikogu liiget.  

„Ega valitsuse liikmete seas olla tuntud  ei ole ainuke kriteerium riigikogu liikme jaoks, aga küllap on igal riigikogu liikmel oma valdkond, mis on südamelähedasem,“ vastas Pentus küsimusele, mida riigikogu liikmed peaksid tegema, et olla valitsuse liikmete seas tuntud.

Pevkuri sõnul piisab, kui valijad riigikogu liikmeid tunnevad. „Kui nad on riigikogus, siis nende tuntus kohapeal ja oma ringkonnas on täiesti piisav, nad peavad seisma on ringkonna õiguste ja inimeste eest,“ märkis Pevkur. Ta rõhutas, et ka 90. aastatel ei teatud kõiki liikmeid. „Kolmandik riigikogu liikmetest on sellised, keda väga hästi teatakse, ja kolmandik, keda vähem teatakse. Sellist koosseisu on väga raske leida, kus kõiki 101 liiget teatakse,“ lausus Pevkur.

Laar jäi pilte vaadates kõige napisõnaliseks tõi vabanduseks, et ministritel on palju tööd. „Ministritelt on natukene alatu küsida riigikogu liikmete kohta, kuna nad pole uut riigikogu koosseisu praktiliselt näinud. Tegutseme valitsuse liikmetega ja need ma tunneks ikka pildi pealt ära,“ märkis Laar. Küsimusele, kas on normaalne mitte tunda oma tööandjat, vastas Laar, et tegelikult oleks hea, kui nad teaksid rohkem, aga see on karm paratamatus. „Kui valitsusel oleks palju aega ja vähem tööd, siis me tunneksime neid kõiki,“ sõnas Laar.

Hetkel kuum