Silvia Kruusmaa • 31. jaanuar 2012 kell 8:15

SEB: 75% firmade aastakäive on alla 100 000 euro

Eesti ettevõtetest kolmveerand on mikroettevõtted, kelle aastakäive on alla 100 000 euro ning SEB kogemuse põhjal teevad need ettevõtted kuni 20 pangamakset kuus.

Kuigi suuremate ettevõtete osakaal on väiksem, on nende maksete intensiivsus suurem: 15 protsenti ettevõtetest teeb 20-50 makset kuus, 5 protsenti 50-100 makset ning üle 100 makse kuus teeb viis protsenti ettevõtetest. 

Mikroettevõtteid iseloomustab seotus ühe pangaga ja pangasiseseid makseid tehakse kaks korda enam kui siseriiklikke makseid. Samas kuni 100 makset tegevate ettevõtete puhul on see suhe 1,4 pangasisest makset ühe siseriikliku makse kohta. „Ettevõtete kasvades ollakse enam killustunud erinevate pankade vahel, optimeeritakse pangateenuste kulusid ja tehakse makseid mitte oma kodupangas, vaid pigem tehingupartneri poolt valitud pangas. Tahame, et ettevõtted ei peaks valima pangasuhte killustamise ja oma kulude optimeerimise vahel ning seetõttu tõime turule paketid, millega kodupanga kliendid hoiavad teenustasudelt märkimisväärselt kokku. Tänaseks on 1500 ettevõtet otsustanud hulgiostmise kasuks,“ ütles SEB jaepanganduse juht Eerika Vaikmäe-Koit.

SEB ettevõtete neljast arvelduspaketist on populaarseim pakett S, kus kõik pangasisesed maksed ning kuni 20 siseriiklikku või SEPA makset on tasuta – selle kasuks on otsustanud 70 protsenti pakettide lepingu sõlminutest. Kõige laiemate võimalustega paketi XL, mis hõlmab kuni 200 tasuta siseriiklikku või SEPA makset, on valinud neli protsenti sõlminutest.

SEB pakub alustavatele ja uutele panga äriklientidele tasuta arvelduspaketti terveks esimeseks aastaks. Aasta lõppedes jätkuvad SEB klientidele soodustused vastavalt ettevõtte arvelduste mahule – valida saab erinevate arvelduspakettide vahel, kus kõik pangasisesed maksed on tasuta. Paketi fikseeritud kuutasu sees on kindel arv riigisiseseid või ELi-siseseid makseid, kuuhooldustasuta Visa Businessi deebetkaardid, soodsad pakkumised ettevõtte varakindlustusele RSA Kindlustuselt ja muud teenused.

 

Hetkel kuum