Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Facebookil on suured lootused seoses Hiinaga
Facebookil on globaalselt üle 845 miljoni kasutaja, kuid maailma kõige suurema rahvastikuga riigis Hiinas on Facebook blokeeritud. IPO prospektist selgub, et firmal on suuri ambitsioone seoses kommunistliku riigiga.
Facebook mainib Hiinat mitu korda oma IPO prospektis. Facebook toob välja, et jätkab plaanide väljatöötamist, et siseneda Hiinasse, vaatamata seniseks takistuseks saanud juriidilisele ning regulatiivsele keerukusele.
Hiina on Facebookile suur potentsiaalne turg, kuid kasutajatel on üldiselt keelatud sotsiaalmeediavõrku siseneda Hiinast. Facebook ei ole veel kindel, kas leitakse lähenemisviis, mis oleks vastuvõetav nii firmale endale kui ka Hiina valitsusele. Firma sõnul on nende peamised rivaalid Hiinas Renren, Sina ja Tencent.
IPO ei ole esimene kord, kui Facebook on näidanud oma huvi Hiina vastu. 2010. aastal ütles Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg, et loodab leida õige koostöö sotsiaalmeediafirma ja Hiina valitsuse vahel.
Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg ütleb IPO prospektiga kaasas olevas kirjas, et Facebook ei olnud algselt loodud ettevõttena, vaid see loodi täitmaks sotsiaalset missiooni – ühendada maailm ning muuta see avatumaks.
Kõnekeskuse ja klienditoe teenus läbi välise partneri kogub viimastel aastatel populaarsust – see on hea võimalus kokku hoida tööjõukuludelt. Kui teised sarnase teenuse pakkujad vastavad vaid klientide kõnedele, teeb Foruse eriliseks operatiivsus reageerida kiirelt kohapeale patrullekipaaži ja tehnikutega.