Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Millal kasutada varastatud infot?
Täna kell 14 algav Vikerraadio Meediatunni saade käsitleb info hankimist kaudseid teid pidi.
Alati ei saa ajakirjandus teavet ametlike teabenõuete või reporteri tähelepanekute abil. Vaja läheb kirjavahetust või lepinguid, mida pole avalikult võimalik kätte saada. Kas ja millal võib ajakirjandus kasutada infot, mis on hangitud kaudseid teid pidi? Stuudios on Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi, kes eelmisel reedel avaldas Äripäevas arvamusartikli, milles teatas, et Äripäev kasutab uurivate artiklite tegemisel varastatud infot. Oma praktikat kirjeldab ETV ajakirjanik Mihkel Kärmas.
Hundimäele oponeeris Eesti Ekspressi endine peatoimetaja Priit Hõbemägi. “Äripäeva seisukoht, et ajakirjanikul sobib varastatud informatsiooni ajalehes avaldada, on ohtlik ajalehele endale,” kirjutas Hõbemägi oma arvamusartiklis.
Ajakirjanduseetika koodeks ütleb info kogumise kohta nii: “3.7 Ajakirjanik hangib heli- ja pildiülesvõtteid ning informatsiooni avalikult. Erandid on lubatud ülekaaluka avaliku huvi olemasolul, kui materjali pole võimalik teisiti hankida."
Kõnekeskuse ja klienditoe teenus läbi välise partneri kogub viimastel aastatel populaarsust – see on hea võimalus kokku hoida tööjõukuludelt. Kui teised sarnase teenuse pakkujad vastavad vaid klientide kõnedele, teeb Foruse eriliseks operatiivsus reageerida kiirelt kohapeale patrullekipaaži ja tehnikutega.