Tööinspektsiooni teatel oli eelmisel aastal uudne töötajate töölepingute ülesütlemine, tuginedes ainuüksi valvekaamerate lindistustele.
Saaremaa töövaidluskomisjoni juhataja Evi Ustel-Hallimäe pidi mullu lahendama kaht sellist töövaidlusasja. "Ühel juhul töötaja isegi ei teadnud, et teda valvekaameraga jälgiti. Kui tegemist on suure tootmishoonega, mille välisukse juures on silt, et majas on videovalve, ei ole töötajad piisavalt informeeritud. Tegelikult peab olema vastav info igas ruumis, kus on jälgimisseadmed," selgitas ta.
"Lindistatud materjaliga püüavad tööandjad tõendada, et töötaja on toime pannud tööandja vara varguse. Kuid see, et töötaja salvestusel väidetavalt varastatud eset käes hoiab, taskusse või kotti pistab, ei tähenda veel, et ta seda varastab," märkis Ustel-Hallimäe.
Saaremaa töövaidluskomisjoni juhataja märkas eelmisel aastal veel ühte uut suundumust. "See ei ole uudis, et töötajaid sunnitakse kirjutama omal soovil lahkumisavaldusi. Küll aga on uudne, et töötaja nõuab läbi töövaidluskomisjoni selle tühiseks tunnistamist, kuna ta ei kirjutanud avaldust omal vabal tahtel," selgitas ta.
"Väidetavalt tööandja kas sundis töötajat avaldust kirjutama või kirjutas lausa ise avalduse valmis ning töötajalt nõudis vaid allkirja. Vaidlustamise korral nõuab töötaja töösuhte jätkamist," lisas Ustel-Hallimäe.
Seotud lood
Eelmisel aastal esitati töövaidluskomisjonidele avaldusi 24 protsendi võrra vähem kui tunamullu.
IIZI finantsjuhi Kaido Kepi sõnul jõuab majanduskasvu üldine aeglustumine kindlustussektorisse viitega, mistõttu on tunda turul kerget jahenemist.
Enimloetud
6
Näeb häid objekte Eestis ja väljaspool
Hetkel kuum
Näeb häid objekte Eestis ja väljaspool
Rõtov, Mandel ja Lang ettevõtete maksustamisest
Tagasi Äripäeva esilehele