Koit Brinkmann • 15. veebruar 2012 kell 4:43

Keskerakonna ja Tallinna sõprus jätkub

Ehkki Keskerakond ei ole senini täitnud Tallinna linna ees investeerimiskohustust, üüritakse Toom-Rüütli 3/5 linnale kuuluvad pinnad jälle Keskerakonnale. Uue lepinguga väheneb üürisumma 353 euro võrra kuus.

Jaanuaris lõppes viieaastane üürileping Tallinna linna ja Keskerakonna vahel, millega erakonna kasutusse oli antud 512 ruutmeetrit linnale kuuluvat pinda Keskerakonna kontoris aadressil Toom-Rüütli 3/5.

Tarbijahinna tõus oli tõstnud üürisumma 2,69 euroni ruutmeetri eest ehk 1377 euroni kuus. Kirjaliku enampakkumise väljakuulutamisel seati üürisumma alghinnaks kaks eurot ruutmeetri kohta. Summale lisanduvad kõrvalkulud, maksud ja koormised.

“Kuna tegemist oli ainukese pakkujaga ja esitatud pakkumine vastas nõutud tingimustele, siis võitis selle avaliku kirjaliku pakkumise mittetulundusühing Eesti Keskerakond,” sõnas keskerakondlasest kesklinna valitsuse avalike suhete nõunik Ivo Parbus.

Veel eelmisel aastal oli Keskerakond linnale üüri eest võlgu, juuni alguse seisuga ulatus summa 13 226 euroni. Kesklinna valitsuse kinnitusel on erakond praeguseks üürivõlad ära maksnud.

2008. aastal kohustus Keskerakond kaasomandi parendamiseks investeerima 863 000 eurot. 2010. aastal sõlmitud aktiga pidi erakond ühiskasutuses olevaid trepikodasid 128 000 euro eest restaureerima. Investeeringud pidid olema tehtud 2010. aasta lõpuks. Mullu juunis polnud Keskerakond oma investeerimiskohustusi veel täitnud. “Tähtaegade venimine on tingitud majandusolukorra muutumist,” sõnas Parbus vastuseks küsimusele, millal tööd lõpevad, ning lisas, et linnaosa valitsus on erakonnaga rahul.

Tema kinnitusel on linnaosa valitsus kaasomaniku Keskerakonnaga rahul.“Linna omandis olevale pinnale korraldatud rendikonkurss näitas, et peale Keskerakonna pole rendilepingu sõlmimiseks rohkem huvilisi, kes sooviksid kaasomandisse kuuluvas hoones pinda kasutada ning selle korrastamisse panustada. Ka linnaosa valitsus pole hetkel huvitatud suuremahuliste parenduste rahastamisest, mille tootlus ei pruugi kujuneda positiivseks. Taolisest olukorrast lähtuvalt oleme kaasomaniku tegevusega rahul,” teatas Parbus.

Hetkel kuum