Anne Oja • 23. veebruar 2012 kell 16:02

6-sendine võlg lükkas maksutagastuse edasi

Maksu- ja tolliamet lükkas maksuvõla ettekäändel edasi tulumaksu tagastamise praegu väikeettevõtjana tegutsevale Priit Albrile, sest mees oli eelmisel maksustamisperioodil neli päeva võlgu 0,06 eurot makse.

Priit Albri rääkis Äripäevale järgmist.

Olen hetkel ikka väga kuri selle meie riigisüsteemi ja maksuameti peale.

Suhtlesin just maksuametiga. Nimelt on mul füüsilise isiku deklaratsiooni järgi tagasi saada 129,59 eurot. Aga nad ei maksa mulle seda, kuna mul olnud möödunud maksustamisperioodil väidetavalt neli päeva 0,06 euro suurune maksuvõlg. Seetõttu lubati tasuda alles peale 2. aprilli.

Mulle öeldi mulle otse, et riik karistab oma kodanikke raha kinnihoidmisega selle pärast, et nad rohkem maksekuulekamad oleksid.

Avameelselt öeldes ajab selline riigi suhtumine oma kodanikesse ikka väga kurjaks. Kas ma tahan sellisele riigile ka makse maksta, või sellise riigi kaitseks vajadusel ka välja astuda? Minu vastus on kindel EI!

Poleks ju väga hullu, aga hetkel ei ole mu rahaline olukord just kiita. Perele on vaja toitu osta ja endale ka ravimeid. Et see 129 eurot oleks igati abiks olnud.

Veider on see, et veel paar päeva tagasi oli mul 0,13 eurot ettemaksu ja samas näitas e-maksuamet, et võlgu olen 0,06 eurot. Maksuametnik, kellega ma paar päeva tagasi suhtlesin, oli ka selle üle väga üllatunud ja lubas asja uurida. Täna aga öeldi otse, et nüüd mind karistatakse. Samas näitab e-maksuamet praegu, et mul on ettemaksuarvet veel 0,70 eurot.

Praegu annab riik Kreekale heldelt rahalist abi, aga meie oma inimestele raha tagasi ei maksa. Parem karistame oma kodanikke 0,06 euro tasumisega viivitamise eest.

Ma ei saa aru, miks riik võib oma kodanikule võlgu jääda!? Väga kurjaks teeb see, et Kreekale anname kasvõi oma viimased sendid ära, aga oma riigi kodanikele riik ei taha maksta. Sellist Eestit me kindlasti ei tahtnud!

Hetkel kuum