6. märts 2012 kell 9:59

Elektrimüüjad sõlmisid hea tahte leppe

Täna sõlmisid riigiga hea tahte koostööleppe 12 elektrimüüjat ja võrguettevõtet.

Leppe eesmärk on aidata kaasa elektrituru sujuvale avanemisele ning tagada elektritarbijate aus teavitamine.

Hea tahte koostööleppele kirjutasid alla majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Elering, Eesti Energia, Latvenergo, Baltic Energy Services, Nordic Power Management, Eesti Energia Jaotusvõrk, Ramsi Turvas  võrguettevõtja, Kuusalu Energia, VKG Elektrivõrgud, EPT Energia, Elveso, Maardu Elekter ning Eesti Elektritööstuse Liit.

Lisaks on leppega ühinemisest teatanud Imatra Elekter, Sagro Elekter ja Livilla.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonna juhataja Ando Leppimani sõnul puudutab elektrituru täielik avanemine kõiki Eesti elektritarbijad: “Leppe allkirjastanud turuosalised võtavad endale kohustuse anda tarbijatele igakülgset ja ausat teavet, et aidata kaasa elektrituru sujuvale avanemisele 1. jaanuaril.”

Eleringi juhatuse esimehe Taavi Veskimägi sõnul sunnib elektrituru täielik avanemine Eesti elektrimüüjaid senisest rohkem pingutama. “Kui seni on elektrimüüjad nautinud paljuski monopoolset positsiooni, siis avatud elektriturul tuleb palju enam vaeva näha selleks, et võita konkurentsiolukorras uusi kliente või säilitada olemasolevat kliendibaasi,” ütles Veskimägi. “Iga elektritarbija on vaba otsustama, milliselt ettevõttelt elektrit osta ning millal ja kui sageli elektrimüüjat vahetada.”

Hea tahte leppega liitunud võivad kasutada elektrituru avanemise märki Avatud 2013. Samuti lisatakse leppega ühinenud turuosalised elektrituru avanemise riiklikule veebilehele www.avatud2013.ee.

Vastavalt Eesti ühinemislepingule Euroopa Liiduga avaneb 2013. aasta alguses elektriturg täies mahus kõikidele tarbijatele. Igaüks saab valida sobiva elektrimüüja ning hinnapaketi. Turu avanemine puudutab vaid kolmandikku elektriarvest – elektrienergia hinda. Kui tarbija elektrimüüjat ei vali, tagab talle elektri piirkonna võrguettevõtja nagu seni. 

Elektrituru avanemine on eeltingimus Eesti integreerimiseks Euroopa ja Põhjamaade elektrisüsteemidega, mis tagab energiajulgeoleku ja sõltumatuse Venemaa elektrist.  

Autor: 1185-aripaev

Hetkel kuum