7. märts 2012 kell 13:58

Ministrid maksid naha päästmiseks preemiad tagasi

Bulgaaria ministrid, nende asetäitjad ja piirkondlikud juhid tagastasid 604 000 levi (406 000 dollarit) rahast, mis nad on saanud preemiatena alates 2009. aastast saadik. Vastasel juhul oleks neid oodanud vallandamine.

Tagastatud summad suunatakse heategevusse, teatas täna ajakirjanikele peaminister Boiko Borissov. Borissov esitas ministritele läinud nädalal ultimaatumi – nad kas tagastavad boonused või nad vallandatakse.

Borissovi valitsus jättis niigi EL kõige madalamal tasemel olevad maksud 2010. aastal muutmata ning külmutas avaliku sektori töötajate palgad. Ministrid ja riigifirmade juhid hakkasid selle asemel oma töötajatele aga maksma aastalõpu preemiaid, mis ulatusid lõpuks ühest kuni 20 kuupalgani.

Bulgaaria ajalehe Presa andmetel pidid mõned ametlikud preemiate tagasimaksmiseks laenu võtma. Mõned madalama taseme ametnikud aga, kes boonuseid tagasi ei maksnud, kõrvaldatakse ametist.

Läinud kuul pidid ametist tagasi astuma endale ja oma asetäitjatele kõrgeid lisatasusid maksnud riikliku haigekassa ja rahvastikuregistri juhid.

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum