Majandusministri nõunikuks asuv Erkki Raasuke märkis, et riigiettevõtete paremaks arendamiseks tehtud analüüsis pakuti lisaks Eesti Investeerimisettevõtte loomisele välja ka neli valdkonda, kuidas riigiettevõtteid arendada.
„Analüüsi põhitähelepanu ei olnud Eesti Investeerimisettevõtte loomisel. Pärast analüüsi pakkusime välja neli valdkonda, kuidas riigiettevõtteid saaks paremini edasi arendada,“ rääkis Raasuke.
Ta nimetas, et kõigepealt tuleks sõnastada riigi osaluspoliitika, teine on igasuguste eesmärkide ja lühiajalise efektiivsuse parandamine, kolmandaks tuleks üle vaadata riigiettevõtete strateegilised arenguplaanid ja neljandaks analüüsida riigi äriühingute arenguplaane laienemiseks väljapoole Eestit.
Eesti Investeerimisettevõte, mis koondaks riigiettevõtted ühise katuse alla, on lihtsalt üks võimalik lahendus, kuidas kõike neid asju praktiliselt teostada. "See ei ole eesmärk omaette, vaid viis, millises organisatsioonilises vormis oleks hea neid samme teostada," märkis Raasuke.
Ta selgitas, et on võimalik teha ka näiteks ministeeriumidele ühine organisatsioon, ja see ei pea ilmtingimata olema äriettevõte.
Rääkides ühise investeerimisettevõtte loomise negatiivsetest külgedest, sõnas Raasuke, et nendeks on nagu ka paljude teiste lahenduste puhul võimalikud juhtimisvead ja kindlasti ka mingisugune kulu.
Seotud lood
Eesti Loto ASi juht Heiki Kranich ütles, et Eesti Investeerimisettevõtte risk on see, et ühtset juhtimispoliitikat on raske ellu viia.
Tallinna Sadam ASi juhi Ain Kaljuranna hinnangul on riigile kuuluvatele strateegilistele infrastruktuuriettevõtetele vaja teatud ühiseid strateegiad.
Majandusministri nõunikuks asuva Erkki Raasukese ja Arengufondi lahkuva juhi Ott Pärna ja õigusnõustaja Antti Perli tehtud analüüs soovitab riigiettevõtete paremaks juhtimiseks luua ühtse katusfirma Eesti Investeerimisettevõte.
Eesti Posti nõukogu esimees Meelis Atonen suhtub skeptiliselt Eesti Investeerimisettevõtte loomisesse. Tema hinnangul peaks riik veel kord hindama, milliseid strateegilisi ettevõtteid ta vajab, millised mitte, ning viimased maha müüma.
IIZI finantsjuhi Kaido Kepi sõnul jõuab majanduskasvu üldine aeglustumine kindlustussektorisse viitega, mistõttu on tunda turul kerget jahenemist.
Enimloetud
4
Panus oli suurel renoveerimiskaval
5
Ennustab riigivõlakirjadele vähest kauplemist
Viimased uudised
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Hetkel kuum
Lagarde: euroala majandus liigub vastutuult
Panus oli suurel renoveerimiskaval
Kas keegi läheb ka vangi?
Tagasi Äripäeva esilehele