Tänavu kevadel on EASi toel tegevust alustamas 8 piirkondlikku alustavatele ettevõtetele suunatud mentorklubi, mille eesmärgiks on suurendada osalejate ettevõtlusalaseid teadmisi, soodustada omavahelist suhtlemist ja koostööd ning laiendada kontaktvõrgustikku.
Mentorklubisid rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.
Mentorklubi formaat on lihtne: edukad ettevõtjad jagavad oma kogemusi ja teadmisi noorte firmajuhtidega. Ühes klubis osaleb umbes 15-20 alustavat ettevõtjat ja vähemalt 3 kogenud ettevõtjat ehk mentorit, kes on nõuga alustajatele toeks, teavitas EAS.
„Mentorklubi on osa Eesti mentorkultuurist ja -võrgustikust ning aitab kaasa selle lähenemise levimisele ühiskonnas. Täna on olemas juba piisavalt näiteid sellest, kuidas eilsed alustavad ettevõtjad, kes on mentorilt abi saanud, alustavad täna ise mentorina,“ tutvustas EASi alustavate ettevõtete divisjoni direktor Dmitri Burnašev. „Võib julgelt väita, et mentorlus on ühiskonnas aina enam kaalu omandamas mitte ainult ettevõtlusega alustamises, vaid ka näiteks noorte üldise ettevõtlikkuse suurendamisel,“ lisas Burnašev.
Mentorklubisse on oodatud alustavad ettevõtjad, kes soovivad oma ettevõtet jõudsalt edasi arendada ja vajavad selleks kogenud inimeste abi arenguplaani koostamisel või päevakorraliste küsimuste arutamisel.
Kaheksast alustavast mentorklubist seitse on eestikeelset, üks venekeelne (tegutseb Harjumaal). Eestikeelsed piirkondlikud mentorklubid tegutsevad Harjumaal (hõlmab ka Rapla- ja Järvamaad), Haapsalus (hõlmab ka Lääne- ja Hiiumaa), Saaremaal, Pärnu- ja Viljandimaal, Tartu- ja Jõgevamaal, Võrumaal (hõlmab ka Valga- ja Põlvamaad) ning Lääne- ja Ida-Virumaal.
„Mentorklubis tasub käia juba nende inimeste pärast, keda seal kohtab – olla koos teiste alustajatega samasuguses olukorras. Mentorid on täis tahtmist oma kogemusi jagada ning nii mõndagi teemat kuulaks veelkord üle, sest kõik ju korraga meelde ei jää. Soovitan alustavatel ettevõtjatel kindlasti osaleda, sest iga algus on raske, mistõttu hea nõu kulub alati marjaks ära. Iga mentorklubi kogunemine on mulle kuhjaga energiat ja enesekindlust lisanud,“ kommenteeris eelmisel hooajal Saaremaa mentorklubis osalenud OÜ Modeland juht Made Loik.
EAS on ettevõtjate mentorprogrammi vedanud alates 2004. aastast. Selle raames on abi saanud üle 500 alustava ettevõtja kokku ligi 200 mentori poolt. Kõige rohkem kasu on senised osalejad saanud uute mõtete, realistlike plaanide ja uute lahenduste näol vanadele probleemidele.
Seotud lood
Unikaalseid vaikuseruume tootev Silen kasutab nüüdsest vaid taastuvenergiat, kuna ettevõtte kestlikumaks muutmine annab eksporditurgudel märgatava konkurentsieelise.
Enimloetud
1
Jätkuva kasvuruumiga Eestis avatakse aina uusi ja uusi klubisid
Hetkel kuum
Jätkuva kasvuruumiga Eestis avatakse aina uusi ja uusi klubisid
Tagasi Äripäeva esilehele