Silvia Kruusmaa • 23. märts 2012 kell 15:01

Vaher: politsei teeb kõik, et kurjategija tabada

Täna Narvas avastatud väikese Varvara traagilisele juhtumile ei ole lohutust, kuid politsei teeb kõik, et kurjategija tabada, kinnitas siseminister Ken-Marti Vaher.

"Politsei on koondanud kõik jõud, et kurjategija tabada ja kohtu ette viia. Kogu ühiskonda vapustanud juhtumi puhul on inimeste, sealhulgas minu ootused kurjategija kiireks tabamiseks kõrged," sõnas siseminister Vaher.

"See on kohutav juhtum, millele ei ole mingit mõistuspärast seletust. Tunnen südamest kaasa väikese Varvara vanematele ja lähedastele," ütles Vaher. "Hoolimata rõhuvalt kurvast otsingutulemusest tahan tunnustada kõiki, rohkem kui sadat vabatahtlikku, kes viimastel päevadel Narvas toiminud otsingutele appi tõttasid. Tubli pealehakkamisega inimesi on palju, selline hoolivus oma kogukonna poolt on südantsoojendav."

Viru Ringkonnaprokuratuur teatas, et täna kell 10.50 sai politsei teate, et Narvast jäähalli piirkonnast, eramajade lähedalt, leiti möödunud pühapäeval kadunuks jäänud Varvara Ivanova surnukeha.

Tüdruku riieteta ja vägivallatundemärkidega surnukeha oli lume all.

Viru Ringkonnaprokuratuuri Narva osakonna vanemprokurör Anneli Pärdi sõnul ei saa hetkel vägivallatundemäride kohta täpsemat infot anda, kuna mitmeid asjaolusid teab lisaks uurijatele ja prokurörile vaid kurjategija.

Surnukeha saadetakse surma põhjuste väljaselgitamiseks ekspertiisi, mille vastuse loodetakse saada hiljemalt kuu aja jooksul. Niipea, kui õiguskaitseasutustel on võimalik avalikkusega täpsemat informatsiooni jagada, seda ka kindlasti tehakse.

Kuriteost kahtlustatavana ei ole kedagi kinni peetud.

Kriminaalmenetlust on alustatud karistusseadustiku 136 lg 2 alusel. Kohtuekspertiisi vastuse alusel kvalifitseeritakse sündmus vajadusel ümber.

Versioone selle kohta, mis tüdrukuga juhtus, on mitmeid ja neid kontrollitakse põhjalikult.

Narva politseiosakonna juht Sergei Andrejev ütles tänasel pressikonverentsil: "Politsei tänab südamest kõiki vabatahtlikke, kes aitasid Varvarat leida. Ida Prefektuuri ja Viru Ringkonnaprokuratuuri jaoks on selle kuriteo lahendamine prioriteet. Teeme omaltpoolt kõik, et see avastada."

Politsei ja prokuratuur avaldavad kaastunnet Varvara perele ja lähedastele.

Hetkel kuum