2. aprill 2012 kell 8:42

Moody's tõstis Lõuna-Korea reitingu väljavaadet

Moody's Investors Service tõstis Lõuna-Korea krediidireitingu väljavaate stabiilselt positiivseks, tuues põhjuseks riigi fiskaalpositsiooni tugevuse ja paranenud vastupanuvõime finantsturgude kõikumistele.

Väga tugevad ja paranevad fiskaalsed fundamentaalnäitajad koos hea välisrahastamise positsiooniga olid peamised põhjused, miks väljavaadet muudeti, vahendab Bloomberg Moody'se pressiteadet. Riigi reiting in jätkuvalt A1 tasemel.

Aasia suuruselt neljas majandus on vähendanud riske, mis on seotud pankade välismaise rahastamisega, mis finantskriisi ajal oli riigi üks nõrkkohti, teatas Moody's. Keskpikas plaanis näeb agentuur Lõuna-Koreale ka "suhteliselt tugevat" majanduskasvu ette.

"See peaks välisinvestorite meelestatust riigi suhtes tõstma ja suurendama kapitali neto sissevoolu Lõuna-Koreasse," ütles Bloombergile Nomura Holdingsi ökonomist Kwon Young Sun.

Põhja-Koreast tulenevat ohtu reitinguagentuur väga kõrgeks ei hinda. Moody'se sõnul pole põhjanaabritel toimunud juhtkonnavahetus riski oluliselt tõstnud.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum