Birjo Must • 29. aprill 2012 kell 11:07

Põltsamaa Felix: õnneks saime mullu hindu tõsta

Õnneks saime hinnatõusuga sisendite kallinemise kompenseerida, kommenteeris Põltsamaa Felix ASi juht Anti Orav firma majandustulemusi.  

"Eks oli raske, kuid tulemuslik aasta. Piisavalt palju oli tarvis pingutada, et oma sisemist toimimist paremaks ja efektiivsemaks saada," rääkis ta. Kuigi ootused on juhi sõnul alati veidi kõrgemad, siis tormilistel aegadel peab nende tulemustega rahule jääma.

Möödunud aastal ulatus ettevõtte müügitulu 20,7 miljoni euroni, mis on ligi 12% enam kui aasta varem. Firma puhaskasum oli 0,9 miljonit eurot ja see kasvas aastaga kaks korda.

Orava kinnitusel oli käibekasvul kaks põhjust. Esiteks suurendati iga tootegrupi  müüki nii eksporditurgudel Soomes ja Lätis kui ka koduturul Eestis. Lisaks saadi tootmise protsess varasemaga võrreldes paremini toimima.

Majandusaasta aruandes on kasumi suurenemise põhjuseks toodud asjaolu, et hinnatõusudega suudeti kompenseerida sisendite kallinemine Eesti turul. "Kokkuvõttes oli väike siht küll, et sisendite kallinemist me ise kompenseerida ei saa ning seda tuleb hindades kajastada," kommenteeris Orav. "Õnneks saime  koostöös klientidega sellega enam vähem hakkama," lisas ta.

Siiski ei kantud juhi kinnitusel hindadesse üle energiahindade tõusu ning rida kulukomponente tuli kompenseerida sisemise efektiivsuse arvelt.

Ka tänavu plaanib Põltsamaa Felix mõne toote osas hinnatõusu, kuid juhi sõnul jääb see kindlasti väiksemaks kui mullu. "Kuna sisenõudlus on endiselt nõrk ja tõenäoliselt väga ei kasva, siis konkurents ei luba hinnatõuse läbi viia ja tuleb olla ettevaatlik," rääkis Orav.

Aasta kokkuvõttes ootab juht vähemalt 10%-list käibekasvu ning selle saavutamiseks tehakse jätkuvalt investeeringuid tootmisbaasi konkurentsivõimelisemaks muutmisse. Loodetavasti suudame oma konkurentsisituatsiooni parandada, lausus Orav.

Hetkel kuum