Ave Lepik • 15. mai 2012 kell 12:01

Keskerakondlased lõid Eesti-Angola parlamendirühma

Täna moodustati Riigikogus Eesti-Angola parlamendirühm, mille esimeheks valiti Yana Toom.

Rühma kuuluvad veel Eldar Efendijev, Tarmo Tamm, Vladimir Velman ja Mihhail Stalnuhhin.

Yana Toom kuulub lisaks vastloodud ühendusele ka Eesti-Venemaa, Eesti-Kanada, Eesti-Aserbaidžaani, Eesti-Suurbritannia, Eesti-Norra, Eesti-Ungari, Eesti-Kasahstani ja Eesti-Valgevene parlamendirühma.

Eldar Efendijev on Eesti-Venemaa, Eesti-Hiina, Eesti-Albaania, Eesti-Makedoonia, Eesti-Georgia, Eesti-Prantsusmaa, Eesti-Kanada, Eesti-Aserbaidžaani, Eesti-Türgi, Eesti-Hollandi, Eesti-Kirgiisi, Eesti-Kasahstani, Eesti-Valgevene, Eesti-Horvaatia ja Eesti-Türkmenistani parlamendirühma liige.

Tarmo Tamm on veel tegev Eesti-Venemaa, Eesti-Poola, Eesti-Läti, Eesti-Slovakkia, Eesti-Taani, Eesti-Norra, Eesti-Leedu ja Eesti-Horvaatia parlamendirühmas.

Vladimir Velman kuulub ka Eesti-Venemaa, Eesti-Hiina, Eesti-Aserbaidžaani, Eesti-Türgi, Eesti-Ungari, Eesti-Kasahstani, Eesti-Valgevene ja Eesti-Horvaatia parlamendirühma.

Mihhail Stalnuhhin arendab rahvusvahelisi suhteid Eesti-Venemaa, Eesti-Hiina, Eesti-Albaania, Eesti-Türgi, Eesti-Slovakkia, Eesti-Iirimaa, Eesti-Ungari, Eesti-USA, Eesti-Valgevene, Eesti-Leedu ja Eesti-Horvaatia parlamendirühmas.

Angola on Aafrika edelaosas asuv presidentaalne vabariik, mille rahvaarv on umbes 16 miljonit. Pealinn on Luanda, riigikeel portugali, rahaühik kwanza. Angola iseseisvus 1975. aastal.

Riigis on märkmisväärsed teemandi- ja uraanimaagivarud.

Suuremad rahvusrühmad on umbundud, kimbundud ja kikongod. Väiksemad rühmad on ovambod, hererod, lundad, bušmanid ja pügmeed.

Hetkel kuum