Rainer Saad • 29. mai 2012 kell 16:59

Euro langes 2 aasta madalaima taseme lähedale

Euro langes dollari vastu 2 aasta madalaima taseme lähedale, kuna investorid ja spekulandid müüsid ühisraha seoses Hispaania tõusvate laenukulude ning nõrgeneva pangandussektori pärast.

Euro langes dollari vastu üle poole protsendi läbi 1,2500 taseme 1,246-ni.

„Ma ei näe eurot liikumas üle 1,27 dollari vastu. On ainult aja küsimus, kuna euro langeb läbi 1,25,” ütles Nordea valuutastrateeg Niels Christensen mõned tunnid tagasi.

Hispaania 10 aastase tähtajaga võlakirja intress on tõusnud 6,5 protsendi lähedale. Üle 7 protsendi peetakse kriitiliseks, kuna teised riigid, kelledel on võlakirjade intressid nii kõrgele tõusnud, on pidanud abipaketti küsima.

„Euro on valuuta, mida müüakse igal võimalusel,” ütles Standard Banki valuutastrateeg Steve Barrow. 

Bankia küsis Hispaania valitsuselt 19 miljardit eurot lisaks 4,5 miljardile eurole, mis pangale on juba antud, et katta halbu laene.

Hispaania börs langes täna 2,34%.

Hispaania peaminister Mariano Rajoy on välistanud igasuguse välisabi poole pöördumise, kuid investorid on selles skeptilised. 

Egan-Jones Ratings kärpis Hispaania riigireitingu tasemelt BB- tasemele B. Reitinguagentuur viitas võimalikkusele, et valitsus peab pangandussektorit veel rohkem toetama.    

Hetkel kuum