18. juuni 2012 kell 8:16

Hiina majandus teeb selles kvartalis põhja ära

Hiina keskpanga akadeemilise nõustaja sõnul teeb riigi majandus selles kvartalis põhja ära ning asub taastuma juba järgneva kolme kuu jooksul, kuna valitsuse meetmed kasvu aeglustamise stabiliseerimiseks võtavad aega.

"Selle aasta madalaim punkt tuleb teises kvartalis," ütles Bloombergile keskpanga nõustaja Chen Yulu, kelle sõnul peaks terve aasta peale majanduskasv püsima üle 8%.

Maailma suuruselt teise majanduse juhid on otsimas viise, kuidas kindlustada Euroopa võlakriisi tingimustes majanduskasvu, mis on vähendamas eksporti ja otseseid välisinvesteeringuid.

"Seistes silmitsi keeruka välismajanduse keskkonnaga on Hiina keskendunud meetmetele, mis tugevdavad ja parandavad makroökonoomilist regulatsiooni, kiirendavad kasvumudelit, muudavad majanduse struktuuri ja loovad pikaajalisi mehhanisme kodumaise nõudluse suurendamiseks," ütles Hiina president Hu Jintao.

Hiina teatas 7. juunil esimesest baasintressimäärade langetamisest pärast enam kui kolme aastat. Esimeses kvartalis kahanes Hiina majanduskasv 8,1%ni, mis oli viies langev kvartal. Bank of America on prognoosinud, et majanduskasv võib teises kvartalis langeda koguni 7-7,5%ni.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum