Rainer Saad • 25. juuni 2012 kell 16:38

Deripaska: Euroopa peaks eurot nõrgestama

Venemaa alumiiniumigigandi Rusali tegevjuhi Oleg Deripaska sõnul peaks Euroopa Keskpank nõrgestama eurot, et aidata ühisrahaliit võlakriisist välja, vahendas CNBC.

„See on väga tõsine, sest kahe aasta jooksul pole midagi tehtud,” ütles Deripaska. „Lahendus oleks ainult poliitiline, kuid Euroopas puudub tugev juhtimine.”

Deripaska arvates on Euroopa Keskpank ainus, kes suudab pakkuda nõrgematele eurotsooni riikidele vajalikku tuge ekspordiks.

„Nõrgem euro on ainuke lahendus, kuidas nõrgemad eurotsooni riigid ellu saaksid jääda,” ütles ta. „Kärpemeetmetel on vastupidine mõju ning vähem investeeringuid tekitab rohkem probleeme.”

Mitmete analüütikute sõnul on Venemaa praegu palju paremas seisus kui eurotsooni riigid. Venemaa majanduskasv on 4 protsendi lähedal ning riigivõla suhe SKP-sse ainult 10 protsenti.

Kuid Deripaska sõnul oleks Venemaa areng veel kiirem, kui pangad saaksid madalamate intressimääradega laenata. Peale kolme panganduskriisi on Venemaa keskpank olnud ettevaatlik ning kehtestanud kõrged stabiilsusnõuded.

„Venemaa pangad on väga konservatiivsed,” ütles Deripaska. 

Hetkel kuum