Sirje Rank • 9. august 2012 kell 9:23

Firmad tõmbavad Hispaanias koomale

Eile teatas kaks suurt Euroopa firmat – finantsteenuste grupp ING Groep NV ja Rootsi turvateenuste firma Securitas, et tõmbavad oma tegevust Hispaanias kokku.

„Hispaania vähendab järsult valitsuse kulutusi, mis mõjutab majandust tervikuna,“ põhjendas ING tegevjuht Jan Hommen. Securitase juht Alf Göransson tõi põhjuseks turu olukorra oodatust kiirema halvenemise. Esimese kvartali lõpuks oli firma Hispaanias ebatulusaid lepinguid üles öelnud 450 miljoni Rootsi krooni väärtuses ning võib olla sunnitud sama jätkama ka teises kvartalis arvatust suuremas mahus. Firma kardab, et kliendid ei suuda enam arveid tasuda, kirjutas Wall Street Journal.

Sellised uudised koos järjest süngema majandusstatistikaga süvendavad muret Hispaania majanduse olukorra pärast kesk spekulatsioone, et riik võib vajada täismahus abipaketti.

„Euroopa perifeeria on depressioonilaadses olukorras,“ kommenteeris lehele Shore Capitali strateeg Gerard Lane. „Kiduv keskkond ning kõrgest töötusest ja suurest laenukoormast järsult kahanenud tarbijate ostuvõime on loonud negatiivse spiraali, mis ettevõtteid eemale peletab.“

Hetkel kuum