Romet Kreek • 9. august 2012 kell 9:21

Renault otsib varju Aafrikast

Renault ehitab Aafrika suurima autotehase, et panustada sellele, et mustal mandril loobutakse busside ja kasutatud autode ostmisest.

Prantsuse autotootja ja tema partner Nissan Motor tõstavad tootmist miljardi euroses Maroko linnas Tangieris asuvas autotehases. Renault on teinud ka eeltööd Alžeerias autotehase rajamiseks, vahendab Bloomberg.

„Aafrika stabiliseerub,“ ütles Renault piirkonna vanemasepresident Jean-Christophe Kugler. „Praegu on piirkonnal parem võimalus uute autojuhtide kasvatamiseks kui arenenud turgudel.“

Euroopa suuruselt kolmas autotootja surub Dacia brändi Aafrikasse, kuna kompaniid piirab kukkuv autoturg Euroopas.

Renault´d pigistavad langeval Euroopa autoturul BMW ja Daimleri Mercedes-Benzid ja Aasia odavamad rivaalid. Renault´ turuosa Euroopa autoturul on kahanenud mulluselt 9,5 protsendilt esimesel poolaastal tänavu 8,5 protsendile.

Tangieri autotehas on Renault´l teine tehas Marokos, kus kasvab tootmisvõimsus 400 000 eutoni aastas. Esimene tehas asub Casablancas ja on viiekümne aasta vanune.

„Me vaatame alati uusi piiriturge,“ ütles Nissani asepresident Andy Palmer. „Aafrika on kindlasti üks nendest, kus Keenia ja Nigeeria on muutumas suurteks turgudeks.“

Renault-Nissani tehas alustas tootmist veebruaris.

Hetkel kuum