Romet Kreek • 23. august 2012 kell 14:30

Cramer: Banco Santander on 10kordne Lehman Brothers

Tuntud USA investeerimissaate Mad Money juht Jim Cramer ütles eile telesaates, et ta vaatab mitut aktsiat, sealhulgas Hispaania panka Banco Santanderi, et saada aimu, kuhu võib aktsiaturg keerata.

Kui Hispaania pangaaktsia tegi 24. juulil põhja, oli see signaaliks kogu Euroopa ja USA aktsiaturgudele. Cramer arvab, et Banco Santander on oluline, kuna Hispaania on praegu võitlusväli.

„Kuhu läheb Hispaania, läheb ka maailm,“ ütles Cramer. „Hispaania on väga suur majandus ühes väga suure võlakirjaturuga, mis on mullistunud,“ ütles ta. „See on liiga suur läbikukkumiseks ja viiks tõenäoliselt Itaalia kollapsini, mis on maailma suuruselt kolmas võlakirjaturg.“

„Nii hullumeelne, kui see ka ei näi, võib tänases maailmas olla Banco Santander kõige olulisem finantssektori aktsia,“ jätkas ta. „Pangale kuulub hiiglaslikult ebasoovitavat Hispaania kinnisvara. Pangal on ka gigantne Hispaania valitsuse võlakirjade portfell. Teisiti öeldes on sisuliselt see pank Lehman Brothers korrutatud kümnega, sest kui see hävib, hakkavad peatumatult kukkuma doominokivikesed, mis võivad osutuda Euroopale katastroofiliseks.“

Banco Santander on suutnud kaasata raha Ladina-Ameerikas ja võlakirjaturul. Crameri arvates on aktsia suutnud tõusta, kuna see on sisuliselt panus sellele, kas Saksamaa aitab Hispaaniat päästa.

„Kui sakslased tegelikult teevad koostööd Euroopa hädas riikidega, võime me vältida Lehmani stiilis hävingut. Kui koostööd ei tehta, ei taha te teada, mis hakkab juhtuma,“ ütles ta.

Hetkel kuum