Indrek Kald • 23. august 2012 kell 11:10

Riigikogulane kutsub Harvardi ülikooli Eestisse

Riigikogu kultuurikomisjoni liige Lauri Luik valmistab komisjoni septembrikuiseks istungiks ette kirja kolme maailma mainekaima ülikooli juhtidele ettepanekuga kaaluda koostööd Eesti ülikoolidega.

Reformierakondlane soovib, et kultuurikomisjon arutaks pöördumist koos haridusministriga. "Eesti on viimasel aastakümnel omandanud maailmas eduka ja uuendusmeelse riigi maine. Meie tulevik sõltub haridusreformist, mis just praegu käivitumas nii kõrg- kui põhihariduses. Soovin, et Eestis antav haridus oleks maailma parim ja arvan, et just praegu on igati kohane maailmas tunnustuse pälvinud ülikoolidelt pärida, kuidas selleni jõuda ja kas siin ei saaks koostööd teha," selgitas Luik.

Oma kirjas nimetab ta muuhulgas seda, et Eesti kooliõpilased on saavutanud väga häid tulemusi hariduse kvaliteeti mõõtvas PISA testis. Mõned valdkonnad, milles maailma tippülikoolidega tulevikus koostööd teha, võivad tema kinnitusel olla geeniuuringud ja IT turvalisus.

"President Ilvese väitlus nobelist Krugmaniga näitas, kui oluline on maailmas tähelepanu saada. Kui tähelepanu on võidetud, on kindlasti võimalik ka asjast rääkida ja tulemusteni jõuda," kinnitas Luik. "Olen veendunud, et vaid maailma parim on Eesti jaoks piisavalt hea ja selle sihi peaksime ka hariduses seadma. Seepärast tahangi maailma kolme parima ülikooli juhile kirjutada," ütles parlamendiksaadik.

Lauri Luik näeb oma pöördumise adressaatidena Harvardi ülikooli presidenti Catharine Drew Gilpin Fausti, Massachusettsi tehnoloogiainstituudi presidenti L. Rafael Reifi ja Cambridge'i ülikooli kantslerit Lord David John Sainsbury. Just need kolm ülikooli valiti ajakirja Time poolt tänavu kevadel maailma parimateks.

Hetkel kuum