Rainer Saad • 29. august 2012 kell 7:28

Päev börsil: ettevaatus Hispaania pärast

Euroopa börse ootab täna erinev avanemine pärast seda, kui Kataloonia autonoomne piirkond Hispaanias küsis eile valitsuselt 5 miljardi euro suurust abi.

Londoni börs avaneb 10 punkti all, Saksamaa börs 5 punkti üleval ning Prantsusmaa börs 7 punkti üleval.

Kataloonia küsis Hispaania valitsuselt 5 miljardi euro suurust päästeliini oma pankadele. See on tõstatanud hirmu, et Hispaania võib suunduda Kreeka, Portugali ja Iirimaa teed ning küsida oma eurotsooni partneritelt rohkem rahaabi.

Hispaania peaminister Mariano Rajoy välistas eile selle, et riik küsib rohkem raha. „Sel teemal ei toimu läbirääkimisi,” ütles ta Madridis pressikonverentsil.

Aasia börsidel täna suuremaid liikumisi ei olnud, kuna investorid ootavad Föderaalreservi esimehe Ben Bernanke reedest kõnet, et saada vihjeid võimaliku majandusstiimuli kohta.

Jaapani Nikkei tõusis 0,4%, Austraalia börs langes 0,1%, Korea börs tõusis 0,6%, Tai börs tõusis 0,1%, Singapuri börs tõusis 0,3%.

Täna avaldavad teise kvartali majandustulemused Prantsuse hotellikett Accor, kaevandusettevõte Antofagasta, Iiri kihlveokontor Paddy Power, Venemaa naftakompanii Lukoil.

Kell 15.30 avaldab USA oma teise kvartali SKP, millele prognoositakse 1,7% kasvu.

Hetkel kuum