Alyona Stadnik • 2. september 2012 kell 5:42

Manpower: töökohti on loonud meie kliendid

Põhjamaa suurima personaliteenuste ettevõtte Manpower OÜ Eesti esinduse tegevdirektor Heigo Kaldra märkis, et tööjõu kasvu taga on nende kliendid.

"Me ei saa ega taha seda au päris endale võtta, et meie oleme neid töökohti loonud. Oleme personalirendiettevõtte ning suur osa meie käibest tuleb personalirendist. Seetõttu oleks täpne ja korrektne öelda, et need töökohad on loodud meie kliendid, meie oleme aidanud neid täita soovitud inimestega," kommenteeris Kaldra.  

Manpower on kiirelt kasvanud tööstussektori klientide tõttu. Lisaks sellele on ka IT- ja telekommunikatsiooniettevõtted olnud neil kogu aeg kõrgelt esindatud, samuti tugi-, abi-, andmesisestus- ning raamatupidamisteenuseid pakkuvad ettevõtted.

"Tööstuses on tööjõunõudlus juba pikemat aega, aga paljudel ettevõtetel ei ole oskust, julgust või tahtmist sellega tõsisemalt tegeleda," märkis Kaldra. Manpower on aastaid keskendunud spetsialistidele, tippspetsialistidele ja valgekraedele, aga oma arengustaadiumis jõuti selleni, et kasvamiseks ja turuliidriks olemiseks on vaja minna tööstusesse.

"Kasvupotentsiaali on selles vallas mitmeid kordi rohkem," märkis Kaldra. Eestis on töötavast elanikkonnast renditöösuhtes tema andmeil 0,5%, samas paindliku tööaja ja efektiivselt toimiva tööturuga riikides ulatub see kolmest kohati kaheksa protsendini. "Eestis võiks olla 20 000-30 000 renditöötajat või isegi rohkem."

Heade spetsialistide ja erioskustega inimeste leidmine ei ole Eestis Kaldre sõnul lihtne. Tema hinnangul kui rendiettevõtte on usaldusväärne ja maksujõuline, võib see olla turvalisem töösuhe, kui mõnda väiksemasse ettevõttesse mõne projekti peale minna.

Eelmine aasta oli ettevõtte töökohtade loomise koha pealt rekordiline - sügisel oli ettevõttel 750 töökohta. Selle aasta alguses värvati 100 uut inimest, samas on renditöö hooajaline.

Millised ettevõtted värbasid kriisiajal enim töötajaid loe reedesest Äripäevast.

 

Hetkel kuum