Uus lennukiangaar maksis üle 10 mln

Indrek Kald 05. september 2012, 10:05

Sel nädalal alustab Tallinna lennujaamas tööd Air Maintenance Estonia (AME) uus lennukihoolduskeskus, mis maksis 10,5 miljonit eurot.

Uus angaar kolmekordistab ettevõtte teenindusvõimet ja loob eeldused laienemiseks nii Skandinaavia kui Euroopa turule.

AME tegevjuhi David Williamsi sõnul võimaldavad vastvalminud angaari maht, uudsed tehnoloogilised lahendused ning ettevõtte meeskond areneda piirkonna juhtivaks lennukihoolduse ettevõtteks.

"AME võimalik sihturg asub Tallinnast 2,5tunnise lennureisi kaugusel, kuhu lisaks Balti riikidele kuuluvad Põhja- ja Kesk-Euroopa, Suurbritannia, aga ka Põhja-Venemaa. Nüüd, kui meil on senise ühe  teenindusliini asemel pakkuda kolm, oleme atraktiivsed suuremale hulgale lennu- ja liisingettevõtetele," selgitas ta.

Uue angaari lisandumisega on AME maksimaalne liiniteenindusvõime 72 lennukit aastas praeguse 24 asemel. Lisaks senisele Boeing 737 Classic ja 737 NG tüüpi lennukitele saab AME nüüd pakkuda baasteenindust ka Airbus 320 tüüpi lennukitele. AME teeb ka liinihooldustöid Airbus 320 tüüpi lennukitele, Boeing 737 Classic & NG, Embraer ERJ-170/190, CRJ-900NG ja SAAB 340 lennukitele.

AME klientide hulka kuuluvad SAS, Austrian Airlines, Easyjet, Norwegian, Ryanair, Lufthansa, Estonian Air ja teised lennufirmad.

Angaari omanik on Tallinna Lennujaam, kellega AME sõlmis 30aastase liisinglepingu. "Kompleksi valmimine ja käiku andmine kinnitab väga julgustavat tõsiasja, et leidub riskiinvestoreid, kes järjekordse mobiilirakenduse või maailma vallutava netiteenuse asemel söandavad investeerida ka reaalsetesse, käegakatsutavatesse ettevõtmistesse," ütles lennujaama juhatuse esimees Rein Loik.

"Kõrgtehnoloogiline, suure lisandväärtusega ja äärmiselt konkurentsivõimeline ja suure kasvupotentsiaaliga teenused on just need, mida Eesti majandus vajab," lisas ta.

Angaari valmimist aitas rahastada investeerimislaenu käendusega KredEx, mille juhi Andrus Treieri sõnul on AME näol tegu hästi toimiva, kõrget lisandväärtust loova ja rahvusvahelises mastaabis konkurentsivõimelise ettevõttega. "KredExi jaoks on oluline pakkuda võimalusi kõrge potentsiaaliga ettevõtete tegevuse rahastamiseks ning mul on väga hea meel, et saame olla AME tegevuse laiendamisel abiks," lisas ta.

Angaari projekteerimistööd teostas Innopolis Insenerid OÜ ning ehitustööd Merko Ehitus AS. Uue angaari teenindusalale mahub korraga kolm lennukit, ala suurus on ligi 5000 m².

AMEs töötab täna 200 inimest, kellest 40 asusid tööle viimase aasta jooksul. Ettevõttel on lähemate aastate jooksul plaanis oma töötajate arvu veel 20% võrra kasvatada.

Air Maintenance Estonia kuulub firmale BaltCap, kes omandas ettevõtte 2010. aastal SASilt. BaltCap on era- ja riskikapitali ettevõte, mis investeerib kasvule suunatud Baltimaade ettevõtetesse ning finantseerib ettevõtete väljaoste.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. September 2012, 15:59

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing