Rainer Saad • 12. september 2012 kell 7:31

Zuckerberg pettus Facebooki aktsias

Facebooki aktsia on alates IPOst kaotanud ligi pool enda väärtusest ning sotsiaalmeediavõrgustiku juht Mark Zuckerberg väljendas sellega seoses eile enda pettumust. 

„Aktsia esitus on olnud oodatust kehvem,” ütles Zuckerberg. „Me hoolime enda aktsionäridest ning me teeme neid asju, mis meie arvates lisavad väärtust pikema aja jooksul.”

Eile San Franciscos toimunud TechCrunch tehnoloogiakonverentsil ütles Zuckerberg, et Facebook on mobiilne ettevõte ning pikema aja jooksul teenib firma rohkem raha enda mobiiliplatvormist, kui veebist, vahendas CNBC.

„Mida me oleme juba näinud, isegi esimeste mobiilireklaamidega, on see, et neil läheb paremini kui veebis paremas veerus olevatel reklaamidel. See on suur võimalus,” ütles ta.

Zuckerberg märkis, et Facebook ei loo enda telefoni.

„Selgelt on see vale strateegia meie jaoks,” ütles Zuckerberg, kes lisas, et suurim viga, mida ettevõte tegi, oli panustada liiga palju HTML 5 peale. See maksis ettevõttele kaks aastat. „Kuid me tuleme sellest praegu välja,” ütles ta.

Investoritele on tekitanud muret suurinvestorite Peter Thieli ja Dustin Moskovitzi Facebooki aktsiate müük.

Business Insideri tegevjuhi Henry Blodgeti sõnul võisid Zuckerbergi sõnad äratada Wall Streeti tähelepanu.

„Ta tunnistas, et on pettunud aktsia languses. Ta ütles, et firma hoolib aktsionäridest – see on midagi, mida aktsionärid tahavad kuulda,” ütles Blodget.

Eile tõusis Facebooki aktsia Nasdaqil 3,3% 19,43 dollarini. Järelturul tõusis aktsia üle 20 dollari.

Hetkel kuum