Indrek Kald • 19. september 2012 kell 4:53

Sotsid boikoteerivad Tallinna volikogu istungit

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraadid kutsuvad teisi opositsioonifraktsioone boikoteerima sel neljapäeval tasuta ühistranspordi eelnõu vastuvõtmiseks kokku kutsutud volikogu istungit.

Keskerakondlik linnavõim on muutnud naeruväärseks opositsiooni soovi arutada eelnevalt selle rahamahuka valdkonna planeerimist volikogu erakorralisel istungil, teatasid sotsid.

Volikogu sotsiaaldemokraatide juhi Jaak Juske sõnul kutsus volikogu esimees Toomas Vitsut erakorralise istungi kokku neljapäeva õhtul veerand tundi pärast korralise istungi lõppu. "Korralisel istungil on aga kavas võtta vastu tasuta sõidu eelnõu, mis muudab mõttetuks ühistranspordi tulevikuteemalise arutelu," märkis Juske.

"Sotsiaaldemokraadid ei saa hääletada tasuta sõidu poolt ega vastu, sest linnavalitsus ei ole siiani täitnud volikogu poolt pandud ülesannet esitada ühistranspordi terviklik pikaajaline arengukava," lisas ta.

Linnavalitsus on Juske sõnul valinud mugava tee: kui pole arengukava, pole ka avalikku arutelu ja saab teha, mida heaks arvatakse. "Puudub majanduslik analüüs ja puuduvad mõõdikud, kuidas tasuta sõidu mõju hinnata. Sotsiaaldemokraadid ei kavatse leppida linnakodanike esinduskogu rolli naeruvääristamisega. Nii ei osale meie saadikud Keskerakonna valimiskampaania osaks muudetud volikogu korralisel istungil. Loodan, et sama teevad ka teised opositsioonisaadikud," lisas ta.

Hetkel kuum