14. oktoober 2012 kell 21:00

Arstid vastavad täna

Pärast reedel toimunud kollektiivleppe läbirääkimisi saatis Eesti Haiglate Liit teistele osapooltele kollektiivleppe projekti, jäädes ootama nende seisukohta. Arstide liit lubas seisukoha võtta esmaspäevaks, kirjutas Meditsiiniuudiste veebileht.

Eesti Haiglate Liidu juhatuse esimees Urmas Sule ütles, et kõik olulised töövõtjate nõudmised on selles lepingus kajastatud. Ainult palga suhtes ei suuda me kõiki nõudmisi täita tuleva aasta 1. jaanuarist, vaid soovitud palgatõus jaotub kahele aastale. Loodame, et pakutud lepe võimaldab streigi lõpetada ja patsientidele arstiabi andmise taastada.

Kollektiivlepe sätestab, et arst-residendi tasustatud tööaeg on alates järgmisest aastast 40 tundi nädalas.

Läbirääkijad on ühisel seisukohal, millistele töötajate gruppidele ja asutustele lepe laieneb ning kuidas käsitletakse koolituse ja tööaja arvestuse tingimusi. Samuti jõuti kokkuleppele, et arstide ja õdede töökoormuse normatiivide osas tehakse aasta lõpuks sotsiaalministeeriumile ühised ettepanekud.

Arstide liidu volikogu arutab, kas haiglate liidu reedel pärast ühist kohtumist laialisaadetud kollektiivlepingu projekt vastu võtta või mitte, ning loodab vastuse anda esmaspäeva hommikul, kirjutas Delfi.

Arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaa ütles, et neil on arutelu veel pooleli. “Haiglate liit palus tungivalt, et projekt koos kaaskirjadega saadetaks meie volikogule, kes on otsustusvõimeline kogu, seisukoha võtmiseks – kas võtame vastu või ei võta. See meil parasjagu käimas on. Loodetavasti esmaspäevaks suudame neile ametliku vastuse teha,” ütles ta.

 

Mis on mis

Kollektiivleppe projekt

Alates järgmise aasta 1. jaanuarist oleks arstide töötasu alammääraks 7,6 eurot tunnis (arvestuslikult 1276,8 eurot kuus), õdede, ämmaemandate ja tervishoiu tugispetsialistide alammääraks 4,2 eurot tunnis (705,6 eurot kuus) ning hooldustöötajatele 2,4 eurot tunnis (403,2 eurot kuus).Alates 2014. aastast oleks arstide töötasu alammäär 8 eurot tunnis (arvestuslikult 1344 ­eurot kuus), õdede, ämmaemandate ja tervishoiu tugispetsialistide töötasu alammäär 4,5 eurot tunnis (756 eurot kuus) ning hooldustöötajate töötasu alammäär 2,6 eurot tunnis (436,8 eurot kuus).

Hetkel kuum