Rainer Saad • 16. oktoober 2012 kell 7:35

Swed: Balti börside omakapitali tootlus 15%

Teise kvartali jooksul kasvas Baltikumis müük kõige rohkem jaekaubandus- ja ehitusettevõtetel ning Balti börside omakapitali tootlus on sel aastal tõusnud 15 protsendini, kommenteeris Swedbanki Balti aktsiaanalüüsi juht Marek Randma II kvartali tulemusi.

„Baltikumi ettevõtete teise kvartali keskmine müügikasv oli 7,9 protsenti, suurimad käibekasvatajad olid ehitus- ja jaesektor. Käibekasv on tihti tulnud müügihindade kasvust, suurendades sellega brutomarginaali, samas on teatud kulud, sh tööjõukulud hakanud kasvama. Järgmisteks kvartaliteks ootame müügikasvuks 6-9%,” ütles ta.

Tulude kasv on olnud valdav ning Swedbanki 19-st kaetavast ettevõttest 16 kasvatasid tulusid (kõik va Premia Foods, Grindeks ja City Service). 17-st kaetavast ettevõttest (Leedu pangad välja arvatud) 10 kasvatasid EBITDA-marginaali. 19-st kaetavast ettevõttest 11 kasvatasid puhaskasumi marginaali.

Randma sõnul ootasid nad aasta algul brutomarginaalide vähest langust, kuid see on jätkanud kasvu väga kõrgel baasil ning marginaalide languse ootus on lükkunud järgmisse aastasse. Tugevate marginaalide põhjuseks on tugev jaesektor, millele Balti börsid on avatud.

Omakapitali tootlus Balti börsidel on sel aastal tõusnud 15 protsendini, Tallinna keskmine omakapitali tootlus jääb alla 10%. Samas on võõrkapitali osa hakanud aeglaselt tõusma, seda soosib madal Euribor.

Hetkel kuum