11. november 2012 kell 21:00

Kilk: ähvardus takistas tehingut

Kohus jättis rahuldamata Pärnu Laevatehase avalduse Rein Kilgile kuuluva valdusfirma Transcom pankroti väljakuulutamiseks. Kilgi sõnul üritas Pärnu Laevatehas takistada ühte Kilgi tehingut.

Transcom Groupi omanik Rein Kilk ütles, et Pärnu Laevatehas esitas pankrotiavalduse pahatahtlikult. “Põhiline on see, et arved on makstud õigeaegselt,” lausus Kilk.

Küsimusele, kas Pärnu Laevatehas võib edasi kaevata, vastas Kilk, et see toimub Pärnu Laevatehase arvel ja kui neil on palju raha, siis võivad seda kulutada. “On näha ja dokumentidega kaetud, et pankrotihoiatus on esitatud tasutud arvete eest. Puhas pahatahtlikkus. Mida täpselt tahetakse, sellest ma ei ole aru saanud,” märkis Kilk.

Kilgi sõnul mingit kasu sellest ilmselt loodeti ning üritati tehingut takistada, mida Kilk ei saanud täpselt kommenteerida, kuna see on konfidentsiaalne. Transcomi lepinguline esindaja vandeadvokaat Ramon Rask ütles, et kuigi meedia kirjutab Transcomi maksejõuetusest, siis reaalselt ei ole Transcomil pankrotiga vähematki pistmist, vaid tegu on ärihuvidega ristumisega. “Seal on suurem taust. On erinevad ärihuvid, mis on põrkunud, Pärnu Sadama aktsionäride pinnalt,” kommenteeris Rask.

Pärnu Sadama aktsionärid on 50% A&O AS ja 50% Transcom AS. A&O aktsionärid on 50% Juhan Pihelbu, kes on ka Pärnu Laevatehase üks omanikest, ning 50% Mati Einmann.

Rask lisas, et kohtuotsus on selge märk sellele, et väited on lapsikud. “Kurb lugu on see, et alusetu pankrotiavalduse tõttu jäi toimuvata kasumlik tehing, sest arestiti Pärnu Sadama aktsiaid, mis kuuluvad Transcomile,” sõnas Rask.

Ta lisas, et see on ühe aktsionäri poole agressioon, kus surutakse läbi selliseid tingimusi, mida Transcom ei taha aktsepteerida.

A&O on survestanud Transcomi aktsiate saamikseks. Pankrotiavalduse rahuldamata jätmisega langeb ka pankrotiavalduse tagamine, milleks on Pärnu Sadama aktsiate arestimine.

Kas pankrotistumiste tagajärjel on rohkem vaenlasi tekkinud? “On näha, kes on sõbrad ja kes on vähem sõbrad, see on asja positiivne pool,” lausus Kilk.

Pärnu Laevatehase üks omanik Juhan Pihelbu ei leidnud aega, et  Äripäeva küsimustele vastata.

Hetkel kuum