20. november 2012 kell 11:17

Venemaa ärimees eelistab eestlasi

Venemaal peab eduka äri ajamiseks olema kõvasti raha ja hea kohalik koostööpartner, kuigi ka see ei pruugi aidata, kirjutab Moskvas elav vabakutseline ajakirjanik Manona Paris kommunikatsiooniajakirja Kaja novembrikuu numbris.

Samas on eestlastel olemas omadused, mis venemaalastele vägagi meeldivad.

Kui üks Eesti ärimees üritas Moskvas esindust avada, tegi ta Parise andmeil kõik seadusetähe järgi, kuid sellele vaatamata öeldi ärimehele otse: teil võivad siin isegi ilukivid tulekindlast materjalist olla, aga kui te mulle paarikümmet tuhandet rubla kohe ei maksa, saate tegevusloa alles kuue kuu pärast.

Samas eelistavat Venemaa ärimees jälle rootslastele, soomlastele või teistele eurooplastele eestlast, sest eestlased on kuidagi omad, seejuures korralikud ja ausad. "Eestlastel on kvaliteedimärk ning see pole sugugi kahe S-tähe kujuline," märgib Paris.

Venemaa suhtekorralduse eripärast kirjutav loovagentuuri Smart City Eesti tegevjuht Ilja Burtsev rõhutas ajakirjas, et Venemaale minnes ei ole vaja kuulutada, et ollakse turu parimad. "Enam ei arva mitte keegi, et suur korporatsioon on hea lihtsalt sellepärast, et ta on suur," tõdes ta oma artiklis.

Pikemalt loe ajakirjast Kaja.

Autor: Kaire Uusen, Kristi Malmberg

Hetkel kuum