Meelis Mandel • 7. detsember 2012 kell 8:38

ERR: Täna avalikustame tõesed toetusprotsendid

Emori uuringu tellinud ERRi uudistetoimetuse juht Urmet Kook kinnitas, et tänases Postimehes toodud erakondade toetusprotsendid pole täpsed.

"Tänasest Postimehest jääb mulje, nagu oleks Reformierakonnal ja Postimehel käes selle uuringu esimese perioodi tulemused," märkis Kook Äripäevale. "Aivar Voog Emorist kinnitas meile täna, et Emorist ei ole need numbrid välja läinud. Ühtlasi saatis ta kinnituseks küsitluse esimese perioodi (21.11-28.11) numbrid ja kui ma kõrvutan neid Postimehes avaldatud numbritega, siis need EI KATTU," rõhutas Kook.

Koogi kinnitusel ei ole neil seega kavas Emorile pretensioone esitada. "Aga arvestades suurt ajakirjanduslikku tähelepanu, kavatseme erandkorras esimese küsitlusperoodi tulemused täna õhtul kell 21 AKs avalikustada."

ERRi uudistetoimetuse ja TNS Emori lepingu järgi mõõdab Emor kord kuus erakondade reitinguid ning sellest lepingust tulenevalt omab ERR nende esmaavaldamisõigust. Uuring viiakse läbi personaalintervjuude meetodil vastajate kodudes ja seda 2 korda kuus toimuvate CAPI-buss uuringute raames.

ERR ja Emor on kokku leppinud, et 2012. aasta viimane uuring viiakse läbi (nagu eelpool viidatud) kahe uuringuga, millest esimene periood oli 21.11-28.11 ja teine 5.12-12.12. "Koondtulemused avalikustame me järgmise nädala reedel või laupäeval," täpsustas Kook.

 

 

 

Hetkel kuum