14. detsember 2012 kell 10:22

Jaapan käsib S&P-l reitingusüsteemi parandada

Jaapani finantsjärelevalve võttis ette reitinguagentuuri Standard & Poor's ja käseb firmal parandada enda süsteemi reitingute tuvastamiseks ja uuendamiseks.

"Firma äritegevusest nähtub olulisi probleeme, võttes arvesse avalikku huvi ja investorite kaitsemist," teatas riigi finantsjärelevalve täna  Bloombergi vahendusel. Käsk anti 11. detsembril ja S&P-l on aega 18. jaanuarini, et esitada enda esimene aruanne.

Agentuuri probleemid Jaapanis tulid ilmsiks kõigest vähem kui kuu pärast seda, kui Austraalia kohus mõistis firma süüdi eksitavate reitingute andmises väärtpaberitele, mida kohalikud omavalitsused ostsid enne finantskriisi.

"Investorid tihti toetuvad agentuuride nagu S&P reitingutele keeruliste väärtpaberite hindamisel," ütles NLI Research Institute'i vanemökonomist Tsyoshi Ueno. "Millele nad nüüd lootma peavad?"

Krediidireitinguagentuurid on langemas üha karmima järelvalve alla pärast seda, kui USA senat leidis, et agentuurid andsid liialt kõrgeid reitinguid riskantsetele hüpoteeklaenude võlakirjadele, mis põhjustasid finantskriisi ja viisid maailma majanduse langusse.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum