Rainer Saad • 19. detsember 2012 kell 20:29

USA börsid lõpetasid miinuses

USA börsid lõpetasid pärast kahte tõusupäeva täna miinuses, kuna spiiker John Boehner ütles, et Esindajate koda kiidab heaks eelarveettepaneku, mille president Obama on lubanud keelustada.

Dow Jones: 13252    -99   -0,74%Nasdaq: 3044   -11   -0,34%S&P 500: 1436    -11    0,75%

President Obama ütles, et mõlemal osapoolel on vaja fiskaalkuristiku vältimiseks jõuda kokkuleppele 200 miljardi dollari osas.

„Kui vaadata spiiker Boehneri ja minu ettepanekuid, siis on need üpris sarnased. Nad on samas kategoorias, kuid väikeste erinevustega,” ütles Obama, vahendas CNBC.

„Ma ei imestaks kui pärast kokkuleppele jõudmist toimuks turul suur müümime,” ütles Clark Capital Managementi tegevjuht Hrry Clark.

Valge Maja teatel ei ole spiiker Boehneri välja pakutud „plaan b”, mis näeb ette Bushi-ajastu maksukärbete pikendamist neile, kes teenivad kuni 1 miljon dollarit tasakaalus ning president Obama keelaks selle seadusandluse.

Herbalife’i aktsia kukkus 12%, kuna tuntud riskifondijuht William Ackman asus aktsiat lühikeseks müüma. General Motorsi aktsia tõusis 6%, kuna autotootja ütles, et ostab USA rahandusministeeriumilt tagasi oma 200 miljonit aktsiat. Oracle’i aktsia tõusis 3,5%, kuna kvartalitulemused ületasid analüütikute ootuseid. FedEx lõpetas 1% üleval, kuna kullerfirma kvartalikasumi langus oli väiksem kui oodatud.

Volatiilsusindeks VIX, mida vaadatakse kui börside hirmumõõdikut, tegi täna 11,5 protsendilise tõusu ning kerkis üle 17 punkti.

Hetkel kuum