31. detsember 2012 kell 6:04

Kuidas kasvas Äripäev aastal 2012?

Äripäev tõi 2012 välja mitu teemaveebi ja digiarendust. Samas ei unustata ka uusi paberväljandeid, millega üllatakse järgmisel aastal lugejaid.

Äripäeva peadirektori Igor Rõtovi sõnul investeeritakse ka järgmisel aastal julgelt ja mitmekesiselt. "Kavatseme tugevdada Äripäeva sisu juba kevadel mitme uue algatusega," lubas ta. Kaalumisel on ka uue üldhuvi ajakirja välja andmine."Suurt kasvu ootame teemaveebidelt, mille kliendid on väga hästi vastu võtnud. Samuti oleme alustanud populaarteaduslike raamatute kirjastamist, järgmisel aastal lisanduvad ka ajalooraamatud. Mitu algatust on seotud digitaalsete platvormidega. Eeldame, et üha enam lugejaid tahab meid näha mobiililt ja tahvelarvutilt," rääkis Rõtov tulevikusuundadest.

Äripäeva 2012. aasta uued tooted

- Ajakiri Gentelmen tuli Eestis esimest korda välja 2008. aastal, kuid masu tegi plaanidesse oma kohendused ja ajakiri lõpetas vahepeal ilmumise. Alates märtsist jõuab Itaalia ühe suurima kirjastuskontserni Milano Finanzaga koostöös lugejateni taas nii rahvusvahelise haardega kui ka Eesti algupäraga teemad tippklassi autodest ja spordist kokakunstini. Mõistagi pole kõrvale jäänud nii rahvusvaheline kui ka kohalik ärielu.

- Aprillis töötab Imelise Teaduse raamatuklubi, mis pakub klubi liikmetele soodsalt populaarteaduslike raamatuid. Raamatuklubi avateos on rahvusvaheline bestseller "Tantsib Einsteiniga". Kalendriaasta jooksul ilmub raamatuklubis 8 raamatut.

- Aprillist vahendab kaubandusjuhtidele uudiseid Äripäeva uus teemaveeb kaubandus.ee. Eestis töötab kaubanduses 80 000 inimest, ligi kümnendik neist on vastutaval ametikohal ja teeb otsuseid kokku 15 miljardi euro eest aastas. See on Eesti üks peamisi majandusharusid. "Leian, et kaubanduse valdkonda tuleb rohkem väärtustada," kommenteeris Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel. Veebi toimetaja on Maarit Eerme.

- Septembrist ilmub Ajakiri Kaja, mis hoiab lugejaid kursis kommunikatsiooniuudistega nii Eestist kui välismaalt. Ajakiri on suunatud kommunikatsioonivaldkonnas tegutsevatele spetsialistidele ning kõigile, kellele suhtekorraldus huvi pakub. Ajakiri Kaja ilmub 48-leheküljelisena 8 korda aastas. Ajakirja peatoimetaja on Annela Laaneots.

- Septembris pakub Äripäev IKT sektori uudiseid veebikeskkonnas ituudised.ee. Saidi toimetajaks on Marek Mühlberg, kelle eesmärk on vahendada Eesti IKT sektoris toimuvat ja anda ülevaade valdkonna arengutest välismaal.

- Whitepaperite projekti start. "Niinimetatud whitepaperi abil müügikontaktide kogumine on uus veebikeskkondades pakutav meetod," kommenteeris protsessi Äripäeva whitepaperite projektijuht Kristjan Orav. Äripäev pakub esimesena Eestis sellisel moel läbi meediakanalite müügikontaktide kogumist.

Ettevõtted testisid uut meetodit "Parim müük 2012" konkursil, kus pakkumisi (ingl k whitepaper) nädala jooksul laeti alla 1762 korral. "Ühe nädala kohta on 1762 kontakti väga hea tulemus," arvas Orav.

- Äripäev avas novembris aadressil www.pollumajandus.ee valdkonna otsustajatele suunatud uudisveebi, mis koondab kokku põllumajandussektorit puudutava info.

Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandeli sõnul tasub juba kümnenda Äripäeva uudisveebi ilmumist tähistada. "Põllumajandussektoris liigub arvestatavalt raha ja seal tehakse olulisi otsuseid. Loodan, et põllumajandussektori otsustajatele on loodav uudisveeb toimuvaga kursis olemiseks hädavajalik," märkis ta.

Veebilehe toimetaja Meelika Sander-Sõrmus lubab, et teemaveeb hoiab silma peal olulisematel valdkonna uudistel, vahendab sektoris toimuvaid investeeringuid, võtmeisikute töökohtade vahetusi, toetuste arenguid Euroopa Liidus, majandustulemusi ja edukate projektide kogemuslugusid.

2013. aasta plaanid

- Plaanis on tulla välja uue ajakirjaga

- Alustada ajalooraamatute kirjastamisega

- Avada paar uut teemaveebi

- Täiendada ÄP toodete digivormis levivaid versioone

Autor: Mariliis Pinn, Ave Lepik

Hetkel kuum