Rainer Saad • 17. mai 2013 • 1 min
Jaga lugu:

LHV ostis Snoras Liisingu

LHV Group omandas eile 50% pluss ühe aktsia Leedu liisingfirmas Snoras Liising. Koos LHV Group-iga omandas ülejäänud osaluse Leedu investeerimisfirma RAZFin.

„Oleme pikalt otsinud laienemisvõimalusi Baltikumi suunal, kuid seda koos usaldusväärsete partnerite ja mõistlikus suuruses äriga,“ ütles LHV Panga juhatuse esimees Erki Kilu pressiteate vahendusel. „Snoras Liisingu puhul on tegemist laenuportfelliga, mis moodustab 6% LHV Panga bilansimahust. See on just paras suurus, kust alustada.“

Snoras Liising pakub Leedus järelmaksu, väikelaene ja liisingut. Snoras Liisingu laenuportfelli suuruseks on ligikaudu 20 miljonit eurot. Snoras Liisingu laenuportfelli hakkab finantseerima LHV Pank.

RAZFin on Leedu kapitalil põhinev investeerimisfirma, mis kuulub kaheteistkümnele Leedu investorile, kellest suurimad on Alvydas Žabolis ja Augustinas Rakauskas.

„Alvydas Žabolis on varem juhtinud Leedu suurimat väärtpaberite maaklerfirmat, mille kaudu on LHV-l tekkinud temaga aastatepikkune hea kontakt,“ lisas Kilu. „Usume, et koos kohalike partneritega suudame Snoras Liisingust kasvatada teistele liisingfirmadele arvestatavat konkurentsi pakkuva ettevõtte Leedus.“

Tehingu peab heaks kiitma konkurentsiamet. Lõplikult võiks tehing jõustuda paari kuu jooksul.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt