Alyona Stadnik • 23. mai 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Chemi-Pharm: EASi tagasinõuetes ei ole tonti

Selles, et EAS on küsinud osadelt ettevõtetelt toetuste raha tagasi, ei ole vaja tonti näha, ütles puhastus- ja erihooldustoodete turustaja Chemi-Pharm arendusjuht Allan Arias.

Chemi-Pharm on üks neist ettevõtteist, mis sai ka mullu Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt teate, et võidakse raha tagasi küsida. Toona nad ootasid EASi ametlikku seisukohavõttu, kas nad peavad või ei pea maksma. Tänaseks on see lahenenud ettevõtte kasuks.

Ettevõte tegi oma toetuse küsimise nõuete kohaselt ringi. "Praeguse seisuga võib öelda, et oleme üks nendest õnnelikest, kes ei pea tagasi maksma," lausus Arias. "Kas saaga on lõppenud, ei julge ma omalt poolt öelda, see sõltub EASist," lisas ta.

Chemi-Pharmi arendusjuhi sõnul võtavad toimingud väga palju aega ning taotluste menetlus venib pikaks. "Hetkeseisuga ei ole nõutud raha tagasi. Kui mullune tagasiküsimine oli ainus, siis rohkem see teema meid ei puuduta," märkis Arias.

Ariase sõnul on ettevõttele EASi toetusest palju abi olnud. "Kindlasti on abi olnud. Me loodame edaspidigi tulevaste võimalike taotluste puhul, et need lahenevad positiivselt. Me ise püüame nii teha, et tuleks positiivne otsus," märkis ta.

Üks otsus on positiivselt tehtud ning ei saa öelda, et nüüd oleks "pood" suletud, lisas ta. "See ei hirmuta meid uuesti toestust küsima. Tuleb kaaluda, mida küsida, milleks ja millisteks tegevusteks. Eelnevalt tuleb kõik ise põhjalikult analüüsida ning jätkata taotlemist," sõnas Arias.

Chemi-Pharmi arendusjuhi sõnul tuleb lähtuda toetust reguleeritavatest määrustest. "Kui need on kõik nõuetekohaselt tehtud, siis puudub põhjus karta ja ette arvata, et asi otsustatakse ettevõtte kahjuks," sõnas Arias.

Võimalikus toetuse tagasiküsimises EASi poolt ta tonti ei näe. "See oli õppetund ning mõlemad pooled on sellest õppinud ning teevad oma tööd vastavalt määrusele ja nõuetele edasi. See puudutab nii EASi kui ka ettevõtted," sõnas Arias. "Kui kõik on korrektne, siis ei tohiks olla ilmaaegu sellist kartust."

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt