Alyona Stadnik • 23. mai 2013 • 2 min
Jaga lugu:

EASil kohtus alla 10% tagasinõuetega seotud projektidest

EASil on makstud toetuste tagasinõudmiseks käimas neli kohtuvaidlust, ütles EASi õigusüksuse direktor Evelin Pärn-Lee.

Tänane Äripäev kirjutab, et Tõrva linn on üks vähestest omavalitsusest, kes julges minna Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) vastu kohtusse ning võitis.

Vaidluse põhjuseks oli EASi soov nõuda Tõrva linnalt tagasi osa lasteaia Mõmmik renoveerimiseks eraldatud toetusest. Vaatamata kohtuvõidule pole aga Tõrva linn osa abiraha tagastamisest pääsenud, sest EAS kavatseb esitada tagatisnõude uuesti.

Järgneb e-kirja vahendusel tehtud intervjuu Evelin Pärn-Leega

Kui palju on EAS viimaste aastate jooksul saanud toetusi tagasi?EAS on perioodil 01.01.2007-31.12.2012 nõudnud struktuurifondide vahenditest tagasi 3,96 miljonit eurot. Sellest on tänase seisuga laekunud 2,51 miljonit eurot. Seega on tagasinõudmiste keskmine laekumine 63,4%.

Mis sellest rahast saab, mida tagasi makstakse?Laekunud rahad liiguvad meetme eelarvesse tagasi ja nende arvelt saab teha uusi rahastusotsuseid. Seda jälgib EAS ja vastav ministeerium.

Kui palju on EASi toetuste tagasinõuete kohta kohtuasju? Hetkel on käimas neli kohtuasja. Tagasinõudeid puudutavaid kohtuasju on EASil proportsionaalselt suhteliselt vähe, hinnanguliselt alla 10%.

Kas Tõrva puhul on tegu erijuhtumiga? Kuidas see kohtuotsus mõjutab EASi tegevust?Tavapärane töö, läheme uuele ringile. Vastavalt kohtuotsusele teeb EAS selle Tõrva linna projekti kohta lihtsalt uue tagasinõudeotsuse.

Kas uue tagasinõudeotsus tehakse sama projekti kohta? Mis alustel seda tehakse?Tallinna ringkonnakohus tühistas EASi otsuse kaalutlusvigade tõttu ning ei võtnud seisukohta toetuse saajale etteheidetud riigihangete seaduse rikkumiste osas. Kuna rikkumine on endiselt olemas, siis teeb EAS vajadusel uue tagasinõudeotsuse ning kaalutleb selles tagasinõuet põhjalikumalt.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt